اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

دنیا مجازی را لمس کنید

فناوری پارچه‌ی هوشمند، کنترل لمسی را به Oculus Quest می‌آورد.

دستگاه دستکش‌مانند به کاربران واقعیت مجازی (VR) امکان می‌دهد تا اشیا مجازی را لمس کنند.

در ژانویه ۲۰۱۸، شرکت BeBop Sensors ، اولین دستکش Forte Data خود را در نمایشگاه سالانه‌ی  دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی در لاس‌وگاس، نوادا معرفی کرد و در طی آن فناوری «پارچه‌ی هوشمند» خود را به نمایش گذاشت و حس لامسه را در یک فضای مجازی شبیه‌سازی کرد. به‌عبارتی‌دیگر، این دستکش‌های پیشرفته به کاربران این امکان را می‌دهد که اشیای مجازی را در هنگام تجربه‌ی واقعیت مجازی لمس کنند.

از زمان آن رونمایی، BeBop Sensors بدون توقف مشغول کار کردن بر روی فناوری لمسی شرکتی خود است. آخرین نسخه‌ی دستکش Forte Data اکنون می‌تواند با دسته‌های Oculus Quest ترکیب شوند و فناوری ردیابی سه‌بعدی Oculus Quest را با فناوری شناسایی دست BeBop ادغام کند. در کنار هم ، این دو سیستم فنی – به همراه کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری BeBop Sensors ، به شما امکان می‌دهند نیرو، مکان، اندازه، وزن، خمیدگی، پیچ‌‌خوردگی و دیگر موارد را در هراندازه، وضوح و هندسه در VR تجربه کنید.

طبق گفته‌های BeBop Sensors، تأخیر بین حرکات شما در دنیای واقعی و واکنشی که نسبت به آن در VR رخ می‌دهد، عملاً قابل‌اغماض است. هنگامی‌که انگشتان خود را حرکت می‌دهید یا می‌خواهید که یک شی را بردارید، زمان پاسخگویی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی چیزی کمتر از ۶ میلی‌ثانیه است؛ این به لطف شش عملگر هیدرولیکی لمسی با برد کامل است و حسگرهای سریعی که زمان‌بندی را در فرکانس 160Hz سرعت می‌بخشند.

کف دست خود را به دریاچه بزنید و به‌محض لمس سطح، آب را روی نوک انگشتان خود حس خواهید کرد. یک گیتار را بنوازید و نوت‌ها بلافاصله صدا می‌دهند.

به خاطر راحتی، خود دستکش‌ها داخل یک کیف کوچک قرار می‌گیرند و می‌توانند ظرف چند دقیقه از طریق بلوتوث یا USB به سیستم متصل شوند. این دستکش‌ها با طراحی منحصربه‌فرد، هوا را از کف دست عبور می‌دهند و راحت‌تر از سایر دستکش‌های لمسی تمیز می‌شوند. حسگرهای داخلی نیز ضد آب هستند و در برابر دست‌های عرق کرده محافظت می‌شوند. دستکش‌ها تا ۱۵ ساعت هم باتری نگه می‌دارند.

دستکش‌های Forte Dataی شرکت  BeBop Sensors می‌تواند نقطه‌ی عطفی باشد برای صنایع مختلفی که در حیطه‌ی فناوری واقعیت مجازی کار می‌کنند؛ از شرکتی و سرگرمی تا eSports و  VRاجتماعی. تصور کنید که بتوانید با فردی دیگر در برنامه Rec Room دست بدهید و در واقعیت هم‌دست آن‌ها را روی دست خود احساس کنید. یا لرزش یک بطری در حال شکستن بر سر دشمنان را در بازی Superhot VR حس کنید.

بااین‌حال طبق گفته‌ی BeBop Sensors هدف اصلی دستکش Forte Data تغییر نحوه‌ی آموزش شرکتی سازمان‌هاست. هر چه صنایع بیشتر و بیشتری به استفاده از فناوری واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده در آموزش نیروی کار بپردازند؛ سطح توقعات از چیزهایی که افراد در دنیای مجازی می‌آموزند بالاتر می‌رود.

مدیران شرکت، مزایای آموزش از طریق واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را دیده‌اند. با کمک این فناوری، کارمندان نه‌تنها اطلاعات بیشتری را در مدت‌زمان کوتاه‌تری فرامی‌گیرند؛ بلکه اشتباهات گران‌قیمت کمتری نیز مرتکب می‌شوند. هر چه شبیه‌سازی واقع‌گرایانه‌تر باشد، آموزش مؤثرتر خواهد بود.

این‌ها پیروزی‌های بزرگی برای همه افراد درگیر این مسئله است.

فارغ از برخی لرزش‌های ابتدایی، دسته‌های لمسی Quest و دیگر کنترل‌کننده‌های VR، همچنان فاقد بازخورد لمسی واقع‌گرایانه هستند. دستکش‌های Forte Data می‌تواند این لایه‌ی گمشده را به VR بیاورد.

این دستکش‌ها در حال حاضر توسط چندین مشتری که جز ۵۰۰ شرکت برتر از نظر مجله Fortune هستند برای آموزش، آزمایش پزشکی و توان‌بخشی، کنترل ربات و هواپیماهای بدون سرنشین، طراحی و بررسی مدل‌های ۳بعدی مجازی و موارد دیگر استفاده می‌شود.

محصولات BeBop Sensors برنده‌ی جوایز متعددی شده‌اند از قبیل: جایزه Red Herring، جایزه مجله TIME برای بهترین اختراع، جایزه IDTechEx Wearable Awards ، جایزه Sullivan North American Technology Innovation Award و جایزه Gartner Cool Vendor Award

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.