اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

در Mission To Mars AR کاوشگر ناسا را همراهی کنید

کنترل فرود، راندن کاوشگر و راهنمایی کردن یک بالگرد بدون سرنشین را در این تجربه واقعیت افزوده، امتحان کنید.

چند روز قبل، کاوشگر Perseverance و بالگرد بدون سرنشین Ingenuity ناسا برای تحقیق در مورد شرایط سکون پذیری، زیستنشان زندگی میکروبی و آب، در دهانه Jezero سیاره مریخ فرود آمدند. این مأموریت که به آن Mars 2020 می‌گویند با هزینه ۲.۸ میلیارد دلاری در طی ۱۰ سال، در جایگاه ششم لیست هزینه‌برترین مأموریت‌های رباتیک سیاره‌ای ناسا قرار گرفت. با الهام گرفتن از این واقعه، تجربه واقعیت افزوده Mission to Mars AR به شما این شانس را می‌دهد که با همان وسایل استفاده شده در Mars 2020 مأموریت کاوشی خود را بر روی این سیاره سرخ معروف شروع کنید.

این تجربه شامل کنترل کاوشگر شدیداً گران Perseverance و بالگرد بدون سرنشین Ingenuity، هدایت صحنه هیجان‌انگیز فرود، و انجام اسکن‌های سطحی برای پیداکردن آثار منحصربه‌فرد می‌شود. البته می‌توانید برای یک تجربه با غوطه‌وری کمتر خودتان را با مجموعه عکس‌ها، ویدئو کلیپ‌ها و چندین کوئیز در مورد سیاره که در برنامه قرار دارد، سرگرم کنید.

برنامه Mission to Mars AR در کل شامل هفت فعالیت می‌شود:

  • Meet the Rovers (آشنایی با کاوشگرها) در این بخش می‌توانید نگاهی اجمالی به کاوشگر جدید و کاوشگران قدیمی‌تر داشته باشید، و شاهد پیشرفت این ماشین‌های پیچیده در طی سال‌های گذشته باشید.
  • Drive the Rovers (راندن کاوشگر) پشت کاوشگر قرار بگیرید و با استفاده از قدرت واقعیت افزوده محیط دنیا واقعی را پیمایش کنید.
  • Mars Overview (دید اجمالی به مریخ) در بالای نسخه کوچک این سیاره سرخ قرار بگیرید و به دنبال ویژگی‌های پنهان سطح آن بگردید.
  • Launch the Rocket (پرتاب موشک) لحظه پرتاب موشک Atlas V به همراه صداهای واقعی مأموریت را هر جا که می‌خواهید بازسازی کنید.
  • Mars Portal (پورتال مریخ) با استفاده از یک پورتال واقعیت افزوده وارد سطح مریخ شوید، و کلونی آینده انسان‌ها را کاوش کنید.
  • 7 Minutes of Terror (۷ دقیقه وحشت) صحنه پراسترس فرود خود را با اتوماسیون رباتیک ناسا مقایسه کنید.
  • Mission on Mars (مأموریتی بر روی مریخ) چندین مأموریت کاوشگر Perseverance را به اتمام برسانید و بالگرد بدون سرنشین Ingenuity را هدایت کنید.

Mission to Mars AR

Mission to Mars AR به‌صورت رایگان برای Android و IOS در دسترس است. اگر از این تجربه واقعیت افزوده خوشتان آمد، می‌توانید تجربه واقعیت افزوده دیگر گروه Immersion که Apollo Moon Shot AR نام دارد را بر روی Android و IOS تجربه کنید.

این تجربه که برای پنجاهمین سالگرد فرود بر روی ماه طراحی شده است، Apollo Moon Shot AR شما را مسئول عملیاتی Apollo 11 می‌کند و می‌توانید در ماه یک سلفی بگیرید.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.