اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

خلاصه اخبار جدید AR

در ادامه اخبار مربوط به سرویس آرکید اپل، عینکEnterprise Edition 2 و سقوط شرکت Daqri را باهم دنبال خواهیم کرد

بااینکه هنوز خبری از دستگاه پوشیدنی AR اپل برملا نشده است، این شرکت در حال کار بر روی نرم‌افزار‌های AR تلفن همراه خود است، و آخرین مثالی که می‌توان به آن اشاره کرد; Apple Arcade است.

درست است که گوگل عینک‌های هوشمند مختص خود را دارد، اما این محصول مستقیماً بر روی کاربران شرکتی تمرکز دارد، و شرکت به مشتریان شرکتی دسترسی راحت‌تری برای خرید آن داده است.

البته جای گفتن دارد، که با هر سقوطی در بازار AR شاهد سعودی دیگر هستیم، و زمان آن رسیده که همان‌طور که با Daqri خداحافظی می‌کنیم، سلامی به هدست Lynx داشته باشیم.

برای مشاهده خبر مربوط به هدست Lynx، کلیک کنید.

اپل بازی جدید AR بانام Secret Oops در سرویس آرکید اضافه کرد

هم‌زمان باعرضه فیلم جدید 007 و Black Widow که در مورد مأمور مخفی دنیای سینمایی Marvel در این سال است، زمان بهتر برای منتشر کردن بازی واقعیت مجازی با فضای جاسوسی وجود نداشت.

این بازی که توسط اپل و گروه توسعه‌دهنده بازی Mixed Bag تولیدشده است، یک بازی چندنفره معمایی در یک دنیا کارتونی با فضای جاسوسی است که باقابلیت شناسایی هوایی (Plane detection) ARKit در این محیط بازیکن لنگر می‌اندازد.

عینک Google Glass Enterprise Edition 2 برای خرید شرکتی در دسترس قرار گرفت

در ماه آخر 2019، گوگل بی‌درنگ Google Glass Explorer Edition را با آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری از چرخه خرید‌و‌فروش خارج کرد، و عینک Enterprise Edition 2 را رسماً به تنها عینک گوگل که در حال حاضر قابل‌خرید است، تبدیل کرد.

اکنون، گوگل با ممکن کردن خرید از فروشنده فیزیکی، کار شرکت‌ها را برای تهیه این محصول راحت‌تر کرده است.

شرکت Daqri با فروش حق اختراع و دارایی افکارش، آغوشش را به فراموشی باز کرد.

بعد از بسته شدن دفتر این شرکت در سال گذشته، حال این شرکت با فروختن دارایی‌های خود در حال گذراندن آخرین لحظات چرخه وجود خود است.

شرکت‌های Hilco Strembank (که مسئول فروش طرح‌های (گروه طراحی) Osterholt Design Group(ODG) هم بوده است) و Rock Creek Advisors مسئول فروش نمونه طرح‌های Darqi خواهند بود.

AR

منبع Next Reality

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.