اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

جذب سرمایه ۴۸۰ میلیون دلاری Vicarious Surgical

این شرکت با جذب این سرمایه تبدیل به یک شرکت «جراحی واقعیت مجازی» باارزش میلیارد دلاری می‌شود

در هفته گذشته Vicarious Surgical که یک شرکت پزشکی-رباتیک است اعلام کرد که در حال ادغام با شرکت کسب هدف خاص D8 Holdings است. Vicarious Surgical قصد دارد عمومی کردن سهام خود در New York Stock Exchange (NYSE) مبلغ ۴۶۰ میلیون دلار را جذب سرمایه کند، تخمین زده می‌شود ارزش این شرکت به ۱.۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

شرکت Vicarious Surgical که در ماساچوست سال ۲۰۱۴ تأسیس شد، درحال‌توسعه یک «ربات جراحی انسان‌مانند» است که به هدست واقعیت مجازی متصل می‌شود، به گفته این شرکت این ربات جراح را به داخل بدن مریض برده و به او اجازه انجام جراحی در سطح‌های بسیار کوچک را می‌دهد.

مدیرعامل و یکی از مؤسسان Vicarious Surgical، آدام ساجس، می‌گوید:

ربات ما می‌تواند تحرکات دست انسان تکرار کند، این ربات با مجهز بودن به 9DoF برای هر دست و حرکت در ۳۶۰ درجه، تحرک قابل‌توجهی را ارائه می‌دهد. تمام این چیزها در یک شکاف ۱.۵ سانتی‌متری جا دارد.

Vicarious Surgical

ربات این شرکت می‌تواند «به هرجای شکم را ببیند به آنجا برود و در آنجا کار بکند»، جراح را به‌صورت مؤثری «کوچک کند» تا بتوانند از زاویه جدیدی کار کنند.

ساجس می‌گوید:

سیستم ما از یک دریچه استاندارد وارد شکم می‌شود این موضع به سیستم کمک می‌کند که در سریع‌ترین حالت ممکن به اتاق دیگری منتقل شده و بلافاصله شروع به کار کند. همچنین از قراردادن یک اثر بزرگ بر روی بدن بیمار جلوگیری می‌کند. با قیمتی که شدیداً نسبت به محصولات مشابه کمتر است، ما معتقدیم که ربات ما یک راه‌حل به‌صرفه است که بازدهی جراحی‌ها را در بیمارستان و مراکز جراحی سرپایی بیشتر می‌کند.

بعد از نهایی شدن ادغام، شرکت با حفظ برند Vicarious Surgical سهام خود را با سمبل RBOT و به‌صورت عمومی در NYSE قرار می‌دهد.

Vicarious Surgical باور دارد اگر همه چیز خوب پیش برود ارزش آن به ۱.۱ میلیارد دلار خواهد رسید، که آن را تبدیل به یک شرکت پیشرو واقعیت مجازی می‌کند. با احتساب شرکت فناوری پزشکی BD، سرمایه‌گذاران این شرکت شامل بیل گیتس، Vinod Khosla Khosla Ventures، Eric Schmidt’s Innovation Endeavors و Philip Liang’s E15 VC می‌شود.

این خبر با اختلاف زمان کوتاهی از خبر «جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری Rec Room و رسیدن ارزش آن به ۱.۲۵ میلیارد دلار» منتشر شد. برای دنبال کردن اخبار مرتبط دنیا واقعیت‌های بسیط، با سایت XRMag همراه باشید.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.