اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

تغییرات نسخه جدید Unity در حوزه XR

Unity 2019.3 از Gear VR و Google VR پشتیبانی نخواهد کرد

موتور بازی‌‌سازی Unity در صنعت واقعیت بسیط (XR)، از اوایل روز‌های واقعیت مجازی تا چندی از سخت‌افزار‌های امروزه واقعیت افزوده، پشتیبانی کرده است. که این موضوع شامل عنواع مختلف سخت‌افزار‌ها می‌شود، که بعضی از آنها هنوز این روند را ادامه می‌دهند و بعضی کمتر نسبت به آن وابسته‌اند. Unity در آخرین بروز‌رسانی حوزه XR، در حالی که عملکرد چند پلتفرم اخیر را به طور رسمی دوباره تائید کرده است، دست از پشتیبانی چندین دستگاه برداشته است.

از نسخه Unity 2019.3 به بعد، به دلیل از دست‌دادن علاقه این شرکت نسبت به این محصولات، دیگر از Samsung Gear VR و Google VR پشتیبانی نخواهد کرد. از آنجایی که این دو دستگاه هنوز توسط نسخه Unity 2018 LTS (Long Term Support(پشتیبانی بلند مدت)) پشتیبانی خواهند شد، توسعه‌دهندگان می‌توانند روی پروژه‌های موجود خود کار کنند.

بعلاوه، از انجایی که Valve در حال استفاده از کیت توسعه نرم‌افزار Unity XR در توسعه افزونه OpenVR Unity XR خود برای نسخه 2019.3  است، این موتور در این نسخه از OpenVR پشتیبانی نخواهد شد. همانطور که Unity در بلاگ خود تائید کرده است:

تا زمانی که این افزونه در دسترس قرار بگیرد، OpenVR در نسخه 2019.3 کار خواهد کرد و از تعمیررات بحرانی مورد نیاز کاربران پشتیبانی خواهیم کرد.

OpenVR مثل Gear VR و Google VR توسط Unity 2018 LTS پشتیبانی خواهد شد.

پلتفرم‌های ARKit، ARCore، Microsoft HoloLens، MagicLeap، Oculus، Windows Mixed Reality به طور رسمی، پلتفرم‌هایی هستند که در نسخه Unity 2019.3 و به بعد پشتیبانی خواهند شد. این طیف وسیع از پشتیبانی‌ها قسمتی از شعار “یکبار بساز، هر‌جا که می‌خواهی گسترش بده” این شرکت است، که به سازندگان اجازه می‌دهد در طیف وسیعی از دستگاه‌ها به گسترش پروژه‌های خود ادامه دهند.

در‌حال‌حاضر، Unity 2019.2.19 به طور رسمی قابل دریافت و استفاده برای توسعه پروژه است. یا می‌توانید نسخه بتا (final edition) Unity2019.3b را قبل از انتشار رسمی امتحان کنید.

Unity یکی از محبوب‌ترین موتور‌های بازی‌های ویدئویی برای VR و AR است، که به صورت رایگان برای مبتدیان و توسعه‌دهنگان مستقل در دسترس است.

منبع VRfocus

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.