اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

نسخه کامل بازی Fail Space منتشر شد

Hipfire games دسترسی اولیه بازی Fail Space کو-آپ واقعیت مجازی را در آبان امسال (November 2019) منتشر کرد. از آن زمان این استودیو بازخورد‌ها را جدی گرفت و در سیستم گیم‌پلی بازی تغییر اساسی برای انتشار نسخه اصلی، ایجاد کرد.

بازخورد‌های کلی از جامعه کاربران استیم، بر این مبنا بود که بازی بی‌مورد سخت است و مخصوصاً وقتی چند اتفاق هم‌زمان رخ می‌داد، و به همین دلیل سالم نگه‌داشتن سفینه همیشه مثل دویدن و مبارزه هم‌زمان آن‌هم در سربالایی بود. بنابراین گروه تمام این اطلاعات را برای ساده‌تر و هموار کردن این بازی بکار گرفت، و هم‌زمان جوهره عجیب‌وغریب حفظ کردن یک کشتی در فضا را نگه‌داشت، ولی به شکلی قابل‌کنترل‌تر.

Antti Sartanen مدیرعامل Hipfire در مصاحبه‌ای با VRFocus گفت:

در جریان بودیم که نسخه دسترسی اولیه برای خیلی از مردم، فشارآور و غافلگیرکننده بود. زیرا که تقریباً تمام سیستم‌های سفینه مثل خنک‌کننده و برق‌رسانی نیاز ثابت به مراقبت و نظارت نیاز داشتند. نگه‌داشتن سفینه در مسیر اصلی خود‌به‌خود کار سختی بود و وقتی برای سفینه حادثه پیش می‌آمد، احتمال کمی وجود داشت که بازیکنان در حال استراحت باشد. اما دلیل این سختی خود اتفاقات و وظایف نبود، درواقع نداشتن نظم در زمان آن‌ها باعث این سختی بود. پس ما اتفاقات را جدول‌بندی کردیم. حال به‌جای اینکه فقط یک انفجار ناشی از شعله‌های خورشیدی باعث آتش گرفتن بخش‌هایی از سفینه شود، شما در هر منطقه اتفاقات مربوط به آن را باید رسیدگی کنید. به‌عنوان‌مثال منطقه فعال خورشیدی (Solar activity) باعث آتش‌سوزی، گرم شدن بیش‌ازحد سیستم‌ها و … می‌شود که همه در حوزه ‘رسیدگی به گرما’ می‌باشد. میدان شهابی باعث به وجود آمدن سوراخ‌ها و مشکلات فشار هوا می‌شود. و طوفان یونی باعث به وجود آمدن مشکلات برقی می‌شود.

ایشان در آخر اضافه کردند: «ما معتقدیم با این تغییر اساسی به آن حسی که می‌‌خواستیم، رسیده‌ایم، و برای این موضوع از طرفداران تشکر می‌کنم»

همچنین نسخه اصلی بازی Fail Space شامل قابلیت‌های بیشتر و رفع بعضی از مشکلات در بخش ماموریت‌های خطی می‌شود تا بازیکنان را به خود مشغول کنند.

این بازی در حال حاضر با قیمت £15.49 (۲۶۰ هزار تومان) در استیم در دسترس است. و احتمالاً در ماه جاری در Viveports و در آینده‌ای نزدیک در فروشگاه Oculus قرار خواهد گرفت.

بنظر شما Fail Space جذابیت Beat Saber را پیدا خواهد کرد؟

منبع VRfocus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.