اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

تأیید هدست جدید توسط HTC Vive

HTC با انتشار یک عکس یک دستگاه جدید را تأیید کرد

طی چند هفته گذشته HTC در اکانت توییتر HTC Vive عکس‌هایی نامفهوم منتشر کرد که احتمالات انتشار هدست جدید را بالا برد. در این هفته اکانت توییتر شرکت با منتشر کردن عکس از یک دستگاه که روی آن پوشیده شده است، یادآوری کرد که این دستگاه در راه است.

همراه با این عکس، HTC Vive بلاگی با عنوان VR Headset؟ گذاشته است که فقط شامل یک جمله می‌شود: «VR Headset – Confirmed» و هدست واقعیت مجازی بودن این دستگاه را تأیید کرد.

HTC Vive

از آن جایی که روی دستگاه پوشیده شده است، نمی‌توان چیز زیادی در مورد آن گفت. به نظر می‌رسد دستگاه به‌تنهایی در یک جعبه قرار می‌گیرد، پس نمی‌تواند حدس زد که آیا این دستگاه شامل یک سیستم قرارگیری بر روی سر محکم مانند دیگر هدست‌های این شرکت است یا اینکه این سیستم مانند Oculus Quest 2 منعطف است.

تنها عکس دیگر موجد از این دستگاه هفته پیش توسط اکانت توییتر شرکت HTC Vive منتشر شد. به نظر می‌رسد این عکس از گوشه بالا و چپ دستگاه است که در آنجا فقط یک حسگر اپتیکال به چشم می‌خورد.

HTC Vive

HTC قبلاً توییت‌هایی به این مانند زده بود، آخرین بار برای رونمایی از دو وسیله جانبی جدید (ردیاب حالت صورت و ردیاب بدن جدید) خود بود.

جمله‌ای که هفته پیش به همراه عکس بالا منتشر شد: «now that the accessories are out of the way, let’s get down to business.» این جمله شاید این معنی را بدهد که این هدست مخصوص شرکت‌ها خواهد بود و برای استفاده مصرف‌کننده‌ها به فروش نخواهد رسید. این موضوع با استراتژی گذشته شرکت برای هدست Vive Focus مطابقت دارد، این هدست مستقل در چین برای مصرف‌کننده‌ها، و خارج از مرزهای این کشور فقط به شرکت‌ها فروخته شد.

جا یادآوری دارد که گردهمایی ViveCON 2021 در تاریخ ۲۱ الی ۲۲ اردیبهشت برگزار می‌شود. در این گردهمایی که احتمالاً با توجه به شرایط به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، امکان دارد که نام و مشخصات هدست اعلام شود.

ViveCon 2021

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.