اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

برنامه VRChat میزبان چهارمین سالگرد VR Awards آکادمی AIXR خواهد بود

پلتفرم اجتماعی محبوب VR، به دلیل شیوع ویروس کورونا، میزبان این جشن سالانه خواهد بود

از سال 2017، VR Awards به‌عنوان یک دستاورد برجسته شناخته و جشن گرفته‌شده است. شرکت‌هایی مانند Fable، HTC و Oculus هرکدام به دلیل ابداع سخت‌افزارهای برجسته خود در کنار عنوان‌هایی مانند War Remains و ImmesiCare به‌عنوان برندگان این جشنواره محسوب می‌شوند.

حال که ویروس کورونا باعث اختلال در جمع‌های اجتماعی مانند جشن‌ها، کنفرانس‌ها در سرتاسر جهان شده است، آکادمی بین‌المللی واقعیت‌های بسیط (AIXR)، میزبان جشنواره سالانه VR Awards، اعلام کرد که طی یک شراکت (برای حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان) این جشنواره رسمی را به پلتفرم اجتماعی VRChat می‌آورد.

پلتفرم VRChat بیشتر از ۵۰ هزار دنیا که توسط کاربران ساخته‌شده است را ارائه می‌دهد که می‌توانید با گشت‌و‌گذار در هرکدام با افراد جدیدی آشنا شود. با یک حجم عظیم از آواتار‌ها و محیط‌های ساخته‌شده توسط کاربران، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که خودشان را در یک دنیا و ظاهری جدید غوطه‌ور کنند. با توجه به رایگان بودن و به‌آسانی در دسترس بودن این پلتفرم از زمان عرضه خود در سال 2017 حجم زیادی از کاربران را به خود جذب کرده است. پلتفرم VRChat بر روی تمام هدست‌های PC VR، Oculus Quest و به‌صورت 2D بر روی کامپیوتر در دسترس است؛ بدین‌صورت عاقلانه به نظر می‌رسد که AIXR رویداد زنده خود را در این پلتفرم اجرا کند.

بیشتر اخبار جشنواره VR Awards 2020 مخفی نگه‌داشته است، اما AIXR اعلام کرده است که هم‌اکنون در حال همکاری با سازندگان مستعد VRChat برای ساخت دنیا، آواتار‌ها و انیمیشن‌های مختص به این جشن است.

این آکادمی هنوز به دنبال سازندگان بااستعداد موتور Unity برای همکاری می‌گردد. اگر انتخاب بشوید، می‌توانید در رزومه شخصی VR خود آن را ثبت کنید.

کسانی که علاقه دارند، می‌توانند با این لینک درخواست خود را ثبت کنند.

باآنکه این اولین باری است که VR Awards در VR برگزار می‌شود، ولی مشخصاً اولین رویدادی نیست که در فضای مجازی برگزار می‌شود. HTC اخیراً کنفرانس خود را در پلتفرم اجتماعی Engage در ماه مارس برگزار کرد، و آن کنفرانس به ما نشان داد که VR چگونه آینده کنفرانس‌ها را دگرگون خواهد کرد. همچنین شاهد بودیم که بعضی از رویداد‌های کوچک‌تر در پلتفرم‌هایی مانند AltSpaceVR، Mozilla Hubs، Rec Room و Spatial برگزارشده است.

VRChat

یکی از مزیت‌های میزبانی رویدادها در VR قدرت ساخت مکانی که در دنیا واقعی قابل‌اجرا نیست، است. تنظیم‌کنندگان می‌توانند به معنا واقعی کلمه دنیا را جوری شکل بدهند تا با تم رویداد هماهنگ باشد، می‌تواند از یک قبرستان برای نمایش فیلمی با ژانر ترسناک استفاده کنند یا حتی در شهری آینده‌نما تجمعی با تم سایبرپانک برگزار کنند. حتی می‌شود در این مکان VR ایسترگ‌اگ قرارداد، مانند کاری که Alvin Graylin در رویداد HTC انجام داد.

VR Awardsهای گذشته سالن مجلل 8 Northumbeland Avenue واقع در مرکز لندن برگزار می‌شد، که نیاز به پول و زمان برای سفر به آن مکان داشت، و این باعث می‌شد شرکت در این مراسم برای بسیاری از افراد سخت شود. گرفتن این مراسم در VRChat باعث حذف مشکل سفر و بودجه می‌شود، و ازآنجایی‌که می‌شود با نسخه دکستاپ و یا هدست VR استفاده می‌کنید، شرکت کردن در این مراسم به‌آسانی وارد شدن به اکانت VRChat است.

VRChat

در یک اعلام رسمی، Daniel Colaianni مدیر اجرایی AIXR گفت:

هدف اصلی ما برای این VR Awards، برگزاری چشمگیرترین رویداد VR تا به امروز بود، حال ما مفتخر هستیم که می‌توانیم این مراسم را در شراکت و همراهی خالقان و طرفداران صنعت VR برگزار کنیم.

ما سعی می‌کنیم که شمارا در جریان اخبار VR Awards 2020 قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.