اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

با SenseGlove Nova در دنیا Ready Player One زندگی کنید

این دستکش ردیاب حرکت هپتیک که SenseGlove Nova نام دارد طی نمایش CES 2021 معرفی شد

متخصصان بازخوردهای هپتیکی، SenseGlove، طی هفته گذشته SenseGlove Nova را رونمایی کردند، آخرین محصول این شرکت توانایی بازسازی همه چیز، از حالت و ضربه تا سفتی و مقاومت، را در واقعیت مجازی دارد.

SenseGlove Nova برای شرکت‌ها و آموزش‌های حرفه‌ای طراحی شده است (مانند رسیدگی مناسب به مواد خطرناک و استفاده از ابزار و ماشین‌های پیچیده)، این دستگاه‌ها با ظاهر آینده‌نما خود به کاربران اجازه می‌دهند تا با اشیا مجازی مانند اشیا واقعی تعامل داشته باشند. کاربران می‌توانند نرمی یک بالشت یا در دست گرفتن یک ابزار مجازی را حس کنند، در نتیجه یک سطح جدید از غوطه‌وری را به وجود می‌آورد که کنترلرهای مرسوم و کنترلرهای مجهز به هپتیک ارتعاشی ساده، نمی‌توانند آن را ارائه دهند.

مدیرعامل SenseGlove، گیجس دن بوتر، در یک اعلامیه رسمی گفت:

برعکس برنامه‌های کاربردی تحقیقاتی، اجرا سریع کارها یکی از مهم‌ترین عناصر در پروژه‌های آموزشی واقعیت مجازی است. ما SenseGlove Nova (یک دستکش جدید که از مواد قابل کشش و راحت تشکیل شده است) را مخصوصاً برای آموزش‌های واقعیت مجازی ساختیم، بازخورد مشتریان مستقیماً در ساخت این دستکش تأثیر داشته است. توانایی تجربه دنیا دیجیتال با رفتار و بازخوردهای دنیا واقعی و قیمت کم ۵ هزاردلاری، SenseGlove Nova را به یکی از در دسترس ترین دستگاه‌ّها برای آینده و راهی جدید برای آموزش‌ّهای واقعیت مجازی، تبدیل می‌کند.

SenseGlove Nova SenseGlove Nova SenseGlove Nova

حالا این ابزار دستی ردیاب حرکت چگونه کار می‌کند؟ در واقع SenseGlove دستگاه خود را بر اساس سیستم تاندونی عضله انسان ساخته شده است. سیم‌های مکانیکی به یک ترمز مغناطیسی متصل هستند که می‌توانند به هر انگشت ۲۰ نیوتن نیرو وارد کنند. فناوری فعال‌کننده سیم‌پیچ صدا (voice coil) می‌تواند به‌صورت واقعی ضربه (مانند حس فشار دادن یک دکمه) را بازسازی کند، برای این کار محرک‌های ارتعاشی در نزدیک انگشت اشاره و شست تعبیه شده است. طراحی جدید می‌تواند راحتی در تعامل کارها را هم ارائه دهد.

برای درک نحوه کارکردن SenseGlove Nova، طراحی حال حاضر شرکت که SenseGlove DK1 نام دارد را مثال زد. DK1 برعکس Nova در بخش طراحی محسوس‌تر است، شما می‌توانید به‌وضوح حرکت بخش‌های مکانیکی را زمانی که کاربر با اشیاء واقعیت مجازی تعامل برقرار می‌کند، را ببینید. DK1 توسط بیشتر از ۱۰۰ شرکت و سازمان مانند Airbus، Honda، Cambridge University، Fraunhofer، Procter & Gamble، Siemens و Volkswawgen استفاده می‌شود.

مالته هدمان مرجع واقعیت‌های دیجیتال (VR/AR) در Volkswagen Group اظهار داشت:

قدم بزرگ بعدی در غوطه‌وری آموزش‌های واقعیت مجازی داشتن تعاملات هپتیک است. Volkswagen برای تبدیل رؤیا «هپتیک واقعیت مجازی مخصوص آموزش» به یک واقعیت، با شرکت SenseGlove همکاری خواهد کرد.

SenseGlove Nova هم‌اکنون با قیمت ۵ هزار دلار به‌ازای هر جفت قابل پیش‌خرید می‌باشد. ارسال دستگاه‌ها از اسفند امسال شروع خواهد شد.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.