اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

ردیابی سیگنال تلفن همراه، Wi-Fi و بلوتوث با SeeSignal

درحالی‌که کمپانی Magic Leap World سهم خود را از اپلیکیشن های سرگرم‌کننده مثل بازی Porgs، تماشای تلویزیون و سفر به اعماق اقیانوس دریافت می‌کند، توسعه‌دهندگان همزمان در حال ایجاد یک طرح کسب‌وکار برای هدست‌های Magic Leap One هستند.

یک شرکت استارتاپی در لس‌آنجلس بنام Cue BadVR اخیراً به‌عنوان یکی از مؤسسان واقعیت افزوده NR30 Up & Coming سال 2019 شاخته شد. برنامه جدیدی با نام SeeSignal منتشر کرده که با استفاده از قابلیت محاسبات فضایی هدست Magic Leap One، تکنیسین‌های شبکه را قادر می‌سازد تا داده‌های قدرت آنتن دهی تلفن همراه، وای فای و بلوتوث را در محیط فیزیکی مشاهده و بررسی کنند.

این برنامه داده‌های شبکه را به‌صورت کدهای رنگی با نوارهای سبز، زرد و قرمز نشان می‌دهد که به‌طور پیش‌فرض به ترتیب از قدرت سیگنال یا آنتن دهی قوی تا ضعیف قرارگرفته‌اند (با یک ویژگی سفارشی‌سازی که در آن کاربران دارای کوررنگی می‌توانند طیف رنگی را به حالت قابل‌مشاهده برای خود تنظیم نمایند). به لطف ویژگی ردیابی دست در هدست Magic Leap One، کاربران با استفاده از برنامه SeeSignal می‌توانند دست خود را برای گرفتن نوارها دراز کنند و داده‌های زمان حقیقی را نشان دهند.

علاوه بر این، کنترلر دستی دستگاه مانند یک ردیاب سیگنال عمل می‌کند و کاربران را در جهت مکانهای دارای سیگنال قوی‌تر هدایت می‌کند و همچنین به‌عنوان ابزاری برای جابجایی میان انواع سیگنال‌ها عمل می‌کند.

سوزان بردرز، مدیرعامل و مؤسس BadVR در وبلاگی می‌نویسد: «از این برنامه در موارد بسیاری می‌توان استفاده کرد اما موردی که به ذهن خطور می‌کند تجسم داده‌های انتشار RF (فرکانس رادیویی) برای کمک به طرح گسترش شبکه 5G است. بصری سازی این داده‌ها به سازمان‌های مخابراتی، ارتباطات مجاور و سازمان‌های شهری هوشمند کمک می‌کند تا در گسترش شبکه‌های 5G بهتر برنامه‌ریزی کرده و بهترین مکان برای میکروسل ها را تعیین کنند. موارد استفاده دیگر شامل استفاده از تجسم لایه سیگنال اضافی برای تصویرسازی، نظارت بر ترافیک شبکه Wi-Fi و نصب شبکه درون ساختمان‌های جدید است.»

ایده ساخت این برنامه در طی رویداد اخیر هکاتون AT&T ایجاد شد و هم‌اکنون می‌توان آن را از Magic Leap World دانلود کرد.

بردرز می‌گوید: «ازآنجاکه شرکت AT&T حامی مالی رویداد هکاتون است، من فکر کردم که انجام کاری در مورد تجسم داده‌های سلولی تلفن همراه جالب خواهد بود. بلافاصله پس‌ازآن، بررسی داده‌های پوشش شبکه سلولی به ذهنمان خطور کرد و به‌عنوان یک تیم تصمیم گرفتیم تا یک نسخه از یک MVP برای این کار تولید کنیم که نتیجه آن ساخت برنامه SeeSignal بود.»

او در یک مطلبی دیگر به توسعه پشت پرده این برنامه اشاره کرد. از موارد جالب‌توجه گفته‌های وی این بود که Spatiate (یک برنامه نقاشی چندکاربره ساخت شرکت Across Reality) درواقع کمک‌کننده به این تیم در توسعه SeeSignal بوده است. او می‌گوید: «Spatiate به تیم ما کمک کرد تا در مورد طراحی محصول خود با استفاده از سخت‌افزاری که قصد به‌کارگیری آن را داشتیم ایده پردازی کنیم و همچنین باعث شد تا از تک‌تک جزئیات آگاه باشیم و هنگام تصمیم‌گیری در مورد طراحی و محصولات، همه آن موارد را در نظر بگیریم.»

SeeSignal آخرین نسخه ارتقا یافته برنامه Independent Creator است که محصول نهایی پیشنهاد مالی صاحب‌امتیاز خود را منتشر می‌کند. درگذشته شرکت‌های صاحب‌امتیاز دیگری شامل توسعه‌دهنده Kubold و برنامه Dinosaur Kit آن و نیز استودیو Ontop بودند که بازی PuzzlAR خود را به Magic Leap One منتقل کردند. درحالی‌که این برنامه‌ها جنبه سرگرم‌کننده واقعیت افزوده هستند، SeeSignal از جنبه‌های کاربرد تجاری این صنعت است.

 کمپانی Magic Leap قصد دارد تا ثمرات بودجه این برنامه را در طول چند هفته آینده آشکار کند. این برنامه که سرانجام با انتقادات بسیاری به خاطر داشتن واژه «independen» در عنوان خود که به معنی مستقل و در رابطه با آزادی است روبرو شده است، ممکن است موفق‌ترین استراتژی در ترویج برنامه‌های کاربردی، مفید و بی‌نقص برای اپ استور Magic Leap World باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.