اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

NOVA توپ واقعیت مجازی شرکت Eight360

NOVA حالا در نسخه سوم خود، آماده برای تولید است

تا به حال نمونه های سخت افزاری زیادی ساخته شده تا در عین کاهش بیماری حرکت، تا حد امکان واقعیت مجازی (VR) را به واقعیت نزدیک کنند. از Virtuix و تردمیل Omni گرفته تا شبیه ساز حرکت نشسته واقعیت مجازی Yaw، همگی به عنوان یک راهکار ایده آل، جنبه های مثبت و منفی خاص خود را دارند. احتمالاً هیجان انگیز ترین این موارد ، NOVA  شبیه ساز حرکت شرکت Eight360 واقع در ولینگتون نیوزیلند است.

NOVA محصول فکری تری میلر(Terry Miller) و جورج هدر اسمیت(George Heather-Smith)  است که یک پلتفرم کاملاً مستقل جهت استفاده در شبیه سازی‌های واقعیت مجازی و اهداف سرگرمی ارائه می دهد. طراحی کروی  NOVA که طی 4 سال گذشته توسعه یافته به لطف سه چرخه ای که دارد، به کاربر اجازه می دهد تا به هر سمتی که تصمیم بگیرد آزادانه بچرخد.

اکنون در سومین نسخه خود که آماده تولید تجاری است ، همه چیز در داخل کره غول پیکری قرار دارد که کاربر درون آن می نشیند، از جمله PC ، باتری ، صندلی،  افسار ، هدست VR و بعد ابزار های لازم جهت کنترل– برای مثال یک فرمان و پدال،. کل واحد با استفاده از قطعات آماده که نگهداری آنها آسان است ساخته شده اند.

این شبیه ساز حرکت با فضای بیش از دو در دو متر و وزن کمتر از 500 کیلوگرمی (1100 پوند وزن) که دارد، با شبیه سازهایی مانند  DCS:World، X-Plane و شبیه ساز ترن هوایی NoLimits2 سازگار است. NOVA برای شبیه‌سازی هر چه بیشتر وسایل نقلیه طراحی شده است ، چه یک هواپیما که با تکان های ناگهانی کج می شود و چه تصادفات رانندگی مثل Dirt Rally.

Eight360

اگرچه NOVA بدون شک شگفت انگیز به نظر می رسد و احتمالاً شما آن را به لیست علاقه‌مندی‌های واقعیت مجازی خود اضافه می کنید، اما برای بازار بازی‌ها ساخته نشده و احتمالاً در گیم نت های واقعیت مجازی محله تان آن را نخواهید دید. این شرکت به دلیل هزینه های گوناگون به دنبال موارد مختلف استفاده صنعتی و نظامی است. اولین مشتری Eight360 نیروی دفاعی نیوزلند (NZDF) بود. میلر به New Atlas گفت: “ما قصد داریم اون رو به عنوان یک سخت افزار مدل خدماتی با تعمیرات و نگهداری و به روز رسانی مداوم کرایه بدیم. این رقم، سالی ۱۵۰ هزار دلار میشه. خیلی سنگینه ، آره. “

Eight360 حالا دریافت سفارشات NOVA را از سازمانهای علاقمند آغاز کرده است. با گسترش بیشتر این شرکت، XRmag شما را در جریان اخبار جدید قرار خواهد داد.

منبع VR Focus
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.