حوزه واقعیت افزوده ، مجازی و ترکیبی

با Magic Leap به دنیای زیر دریا سفر کنید

با برنامه Undersea استدیو Magic Leap’s به دنیا زیر دریا سفر کنید

بالاخره جدیدترین محصول استدیو Magic Leap ، دوشنبه در نمایشگاه Siggraph همزمان با نسخه عمومی منتشر شد و ما نگاهی به این برنامه داشتم.

این برنامه که شما را در قالب محیطی مجازی در اعماق اقیانوس غرق می کند ، Undersea نام دارد.

راه اندازی اولیه برنامه

این برنامه یک واقعیت افزوده در مقیاس اتاق است اما بنظر میرسد نیاز به فضای زیادی ندارید و در اتاقی مربعی شکل ۴ متری (حداقل) به طور کامل کار می کند.

برای راه‌اندازی ، باید با توجه به راهنما برنامه اتاق را اسکن کنید (از جمله کف و سقف اتاق را) . بعد از تموم شدن اسکن اتاق شما می تونید از بین ۳ محیط (سنگلاخ ، کشتی غرق شده یا هواپیما غرق شده) یکی را انتخاب کنید . این محیط ها تفاوت های کمی با هم دارند اما در آخر یک نوع حس را به شما انتقال می دهد.

فضای برنامه

وقتی محیط خود را انتخاب کنید ، در نزدیک ترین دیوار دریچه ای مجازی باز خواهد شد و در آن سوی دریچه محیط انتخابی خود را میبینید. زمان بخش مهمی از این برنامه است زیرا با گذر زمان اتاق شما محیطی بیشتر شبیه به زیستگاه زیر آب پیدا می کند.

اولین سرکش این آزمایش یک دلقک ماهی بود که به محض عبور آن از مانع نامرئی بین دنیا خودش و دنیا ما ، موزیک برنامه یک نوت بم و سریع زد تا به ما اطلاع دهد که تغییر وضعیتی در محیط ایجاد شده است.این تغییرات هر دقیقه افزایش می یافت تا جایی که ما شاهد طیف زیادی از ماهی ها یا حتی مرجان در محیط اتاق بودیم.

یکی ویژگی های خاص و ظریف این برنامه استفاده از hand tracking است تا شما گول بزند که باور کنید در دنیا زیر آب هستید. برای مثال وقتی که عینک هنوز روی چشمم بود تصمیم گرفتم متنی تایپ کنم که متوجه حباب هایی شدم که دستم بالا می رفتند.

به همین ترتیب وقتی دست خود را در هوا تکون بدهید همان حرکت حبابی رو می بینید که در زیر آب می بینید.

برنامه از این سیستم در برخورد با ماهی ها هم استفاده می کند پس وقتی تلاش کنید به یکی از آنها دست بزنید مثل یک ماهی واقعی می ترسد و فرار می کند.

از آنجایی که همه ماهی ها نمی ترسند پس ممکن است ماهی را ببینید که دست شما را دنبال می کند.

بیشتر مردم از برنامه tonandi  لذت بردن اما هیچ وقت از برنامه های مورد علاقه من نبود ، از طرفی دیگر واقعا از دنیا دیگری که undersea به من نشان داد لذت بردم و امیدوارم که در آینده برنامه های بیشتری شبیه به این برنامه ببینم.

توقعات ما از این برنامه

استدیو Magic Leap این برنامه را به خوبی به اجرا رساند اما مورد هایی هست که دوست داریم در بروزرسانی های پیش رو ببینیم . اولا برنامه دارای فقط سه محیط است که تقریبا شبیه هم هستند و این موضوع کمی نا امید کننده بود . و ما توقع داریم تنوع بیشتری در جهان زیرآب ببینیم .

همچنین دیدن چکش ماهی ، سفره ماهی و لاک پشت های دریایی که با فاصله از دریچه شنا می کردند خیلی عالی بود . اما اگر شنا کردن آنها رو در فضای اتاق در کنار ماهی های کوچک دیگر می دیدیم ، خیلی جذاب تر می شد.

در اخر ، اگر برنامه دیگری را باز کنید و دوباره Undersea را باز کنید ، نیاز به تنظیم دوباره برنامه ندارید اما خیالی جالب تر بود اگر هنگام استفاده از برنامه های دیگر در دنیای Undersea می ماندیم.

نتیجه‌گیری

Undersea از برنامه هایی نیست که سریعا همه امکانات را در اختیار شما بگذارد اما این یک مورد ارزشمند برای کاربران AR است .

من زمانی زیادی در بین برنامه هایی که محیط اطراف شما را تغییر می دهد گذرانم و تجربه به من ثابت کرده است که VR در این بخش بهتر از AR عمل می کند . اما این برنامه واقعیت اطراف من را چنان به دنیایی آرامش بخش تبدیل کرد که یک‌آن خودم را جدا از دنیا واقعی دیدم .

در آخر ، برنامه Undersea به شما این امکان را می دهد که بدون کم آوردن اکسیژن از دنیا زیر آب لذت ببرید.

منبع magic-leap.reality.news picture by Adario Strange/Next Reality

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.