اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

با Find It در متن کتاب جستجو کنید

این برنامه اندرویدی به شما اجازه می‌دهد، با استفاده از واقعیت افزوده به دنبال کلمه مورد‌نظر خود در متن‌ها بگردید

یکی از شسته و رفته‌ترین ترفند‌های Google Lens تفسیر اطلاعات دنیا واقعی است، این توانایی مبتنی رونوشت کردن متن از دید دوربین برنامه و جایگذاری آن در یک متن دیجیتالی است.

بااینکه Google Lens این کار را انجام می‌دهد، برنامه Find It – Document Search از توسعه‌دهندگان Find It است که کار کلمه از روی یک متن چاپ‌شده را به‌صورت زنده انجام می‌دهد.

برنامه Find It با استفاده از کتابخانه «تشخیص اوپتیکال کاراکتر» (OCR) از دید دوربین متن را می‌خواند، برخلاف دیگر ابزار‌های OCR که متن را اسکن می‌کنند و کلمات را قسمت به قسمت هجی می‌کنند.

Find ItFind ItFind It Find It

Find It به‌صورت زنده به دنبال چندین کلمه کلیدی که وارد کرده‌اید، می‌گردد. زمانی که کلمات پیدا شوند، از دید دوربین زیر آن‌ها خط می‌کشد. در تست‌های انجام‌شده، سیستم ردیابی کلمه کمی نا‌پایدار است اما کار را انجام می‌دهد.

این برنامه از هر زبان لاتین پایه‌ای پشتیبانی‌ می‌کند، که شامل انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی، پرتغالی و آلمانی و بقیه آن‌ها می‌شود. برای اطمینان کاربران محتاط باید گفت که این برنامه عکسی را از متن‌های اسکن شده ذخیره نمی‌کند.

این برنامه حداقل برای کسانی که به‌صورت مکرر با کلمات کار دارند، یک برنامه کاربردی است و ثابت می‌کند که این فنّاوری فراتر از یک سرگرمی است.

Google Lens به‌شخصه برای من ارزشمندی خود را زمانی اثبات کرد که به من اجازه داد با یک تصویر به‌جای تایپ کردن متن، موضوع مورد نظرم را سرچ کنم. حال برنامه Find It با ارائه یک کاربرد مشابه و ترکیب محتوا دیجیتالی با فیزیکی می‌تواند مورد استفاده‌ترین برنامه توسط کاربرانی که به این برنامه نیاز دارند، باشد.

منبع Next Reality

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.