اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

با Fencer شمشیرها را به واقعیت مجازی بیاورید

Fencer یک برنامه آموزشی واقعیت مجازی مخصوص ورزش شمشیربازی است که با اتصال یک شمشیر واقعی به کنترلر Oculus Quest به شمشیربازان کمک می‌کند اساس استراتژی‌ها و حرکات شمشیربازی را یاد بگیرند.

Fencer توسط استودیو واقعیت مجازی روسی به نام Boxglass توسعه داده شده است، Fencer یک برنامه آموزشی شمشیربازی در واقعیت مجازی است که به گفته اعضای استودیو برای بازیکنان جدید طراحی شده تا ورزش شمشیرزنی را راحت‌تر یاد بگیرند، این برنامه با قوانین و رسوم فدراسیون بین‌المللی شمشیربازی تطبیق داده شده است.

با استفاده از هدست Oculus Quest و یکی از کنترلرهای آن که به یک شمشیر متصل شده، این برنامه به کاربر اجازه انجام «سری تمرین‌های مخصوص حواس و واکنش که به‌صورت بازی درآمده است» و همین‌طور تمرین‌هایی مخصوص آموزش استراتژی‌های حمله و دفاع، می‌دهد.

ازآنجایی‌که کاربرها از یک شمشیر با همان وزن و تعادلی که در دوئل شمشیربازی وجود دارد استفاده می‌کنند، استودیو توسعه‌دهنده می‌گوید که این برنامه «حافظه عضله‌ای و مهارت‌های حرکتی» درست را القا می‌کند.

Fencer

کیت ۲ هزار یوروی Fencer (که شامل هدست، شمشیر و بخش مربوط به کنترلر، و لایسنس برنامه) بیشتر مناسب باشگاه شمشیربازی است تا استفاده شخصی و مجزا. به نظر می‌رسد فروش این کیت را از ماه قبل شروع کرده است.

دز دسترس نبودن یک ورژن مخصوص مصرف‌کننده BYOS (bring your own sword) از Fencer باعث ناراحتی است. جدا از مبحث آموزش بازیکنان، برنامه‌های کاربردی مانند Fencer با پایین آوردن سدهای ورودی، راه هوشمندانه‌ای را برای جذب بازیکن‌های جدید ارائه می‌دهند.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.