اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

با کمک طرح‌های North Star هدست واقعیت افزوده خود را بسازید

شرکت Leap Motion طرح‌های Project North Star اوپن سورس کرد

کمتر از دو ماه از زمان معرفی Project North Star، شرکت Leap Motion طرح‌های مرجع آن را منتشر کرد. این موضوع به تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان کمک کرد تا هدست واقعیت افزوده خود را بر اساس طرح‌های این پروژه تولید کنند.
نسخه هدست‌های Project North Star که توسط شرکت Leap Motion ساخته‌شده‌اند، از دو نمایشگر ۱۶۰۰ در ۱۴۰۰ باقابلیت نمایش ۱۲۰ فریم بر ثانیه و میدان دید بیشتر از ۱۰۰ درجه تشکیل‌شده‌اند. هدست تولیدی شرکت از حسگر‌ اولتراواید Leap Motion Controller می‌کند. بقیه اجزای هدست یا توسط پرینتر سه‌بعدی تولیدشده‌اند یا برای این هدست طراحی نشده بودند.
Project North Starشرکت Leap Motion در بلاگ خود نوشت: «ما امیدواریم با اوپن سورس کردن طرح‌های Project North Star و قرار دادن آن‌ها در دست اجتماع هکر‌ها، به پیدا کردن قابلیت‌های واقعیت افزوده سرعت ببخشیم.
طرح اوپن سورس تحت مجوز Apache 2.0 بر روی سایت Github منتشرشده است و همچنین مستندات دستگاه را می‌توانید مستقیماً از سایت Leap Motion دریافت کنید.
در سایت Github یک راهنما برای قسمت مکانیکی و اجزای سه‌بعدی وجود دارد. راهنمای مکانیکی شامل فهرستی از اجزای دیگری است (مثل بند نقاب جوشکاری) که برای ساختن هدست به آن‌ها نیاز دارید.
در بخش الکتریکی هم می‌توانید فهرستی از اجزاء، شماتیک و راهنما سیم‌کشی‌های دستگاه پیدا کنید. در بخش نرم‌افزار هم کد‌های موردنیاز در دسترس قرارگرفته است.
Project North Starاستراتژی نیاز برای ساخت Project North Star مانند Google Cardboard است، ولی چند مرحله پیچیده‌تر. گوگل توانست باعرضه شماتیک‌های موردنیاز به‌صورت رایگان، پلتفرم واقعیت مجازی خود در دسترس سطح‌ میانگین مصرف‌کننده‌ها قرار دهد. بعد این موضوع درحالی‌که خیلی از تولیدکنندگان سعی می‌کردند دستگاه خود را به فروش برسانند، خیلی از شرکت‌های دیگر مدل Cardboard خود را ارائه دادند.
همان‌طور که Cardboard باعث پیشرفت و افزایش برنامه‌های واقعیت مجازی شد، Project North Star هم در همین مسیر خدمت می‌کند اما این هدست نیاز به یک Leap Motion controller برای ردیابی دست‌ها نیاز دارد. این پروژه می‌تواند به همه‌گیر شدن واقعیت افزوده سرعت بدهد، از طرف دیگر هم شرکت‌هایی مانند ManoMotion و uSens که به دنبال ردیابی دست بدون استفاده از حسگر هستند به این موضوع کمک زیادی می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.