اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

فیلم سینمایی 360 درجه Agent Emerson – به زودی در تمام هدست‌های واقعیت‌مجازی

با عینک واقعیت‌مجازی خودتان را داخل فیلم سینمایی ببینید

فیلم 360 درجه «Agent Emerson»

  لایو اکشن 360 درجه هیجانی_جاسوسی Agent Emerson به‌صورت اول‌شخص و بدون توقف فیلم‌برداری شده و ماه نوامبر برای هدست‌های Oculus و هدست‌های واقعیت مجازی کامپیوتر‌های شخصی در دسترس خواهد بود. نسخه مربوط به واقعیت مجازی پلی‌استیشن (PSVR) باکمی تأخیر منتشر می‌شود. تاریخ انتشار این فیلم برای 22 ام نوامبر برنامه‌ریزی‌شده است.

Agent Emerson برای یک اجرای 15 دقیقه‌ای تدوین‌شده است. بازیگران فیلم، Lyndsy Fonesca و Tony Denison هستند. در فرایند فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی سعی شده است که به ویژگی‌های خاص تجربه واقعیت مجازی توجه شود و داستان فیلم تماماً از نمای اول‌شخص دنبال می‌شود (مشابه فیلم Hardcore Henry 2015). با توجه به این قابلیت فیلم که به بیننده امکان می‌دهد سرش را به تمام 360 درجه اطراف بچرخاند و محیط را تماشا کند، این احتمال وجود دارد که کارگردان فیلم یعنی Ilya Rozhkov جزيیات مخفی در محیط گنجانده باشد تا بیننده بتواند در بازبینی‌های فیلم آن‌ها را کشف کند.

«مأمور CIA، دیوید امرسون در حالی از خواب بیدار می‌شود که سوژه یک برنامه آزمایشی قرارگرفته و بدنش تحت کنترل جنرال متکبر (لیندسی فونسکا) است.» این جزییات را خلاصه داستان نوشته در وب‌سایت رسمی فیلم ارائه‌شده است. «دیود باید به کمک یک مأمور یاغی یعنی الکساندرا (Lyndsy Fonesca)، کنترل بدنش را به دست گیرد و راهش را از میان تجهیزات فوق امنیتی در پیچیده‌ترین لایو اکشن واقعیت مجازی‌ای که تاکنون ساخته‌شده باز کند.»

 

 

شناخته‌شده‌ترین کار‌های قبلی فونسکا، بازی در نقش Alex Udinov در سریال تلویزیونی Nikita و نقش Angie Martinelli در Marvel’s Agent Carter هستند. همچنین دنسن به خاطر بازی در نقش اندی فلین در فیلم The Closer شناخته‌شده است.

رژکوو در اعلامیه دیگری اظهار داشت که سیستم واقعیت مجازی چه تأثیر خاصی بر کارگردانی روایت Agent Emerson گذاشته است:«داستان Agent Emerson حول فضای کنترل داشتن بر رفتار و عواقب و مسئولیت شخصی ناشی از عدم کنترل جریان دارد. نقش اصلی داستان در همان جایگاه مخاطب قرارگرفته است – او بر بدنش کنترلی ندارد زیرا جنرال او را به تسخیر خود درآورده است.»

برای ساخت یک فیلم لایو-اکشن بدون توقف برای واقعیت مجازی که از دید نقش اصلی دنبال بشود، همچنین بدن و شانه‌ها مشخص باشند (بدون هیچ توقفی از ابتدا تا انتها) عوامل فیلم به دوربین خاصی نیاز داشتند. نام این دوربین «دوربین ضبط هویت» یا به‌طور خلاصه ‘IC-Cam’ است. رژکوو می‌گوید «سیستم 3-نقطه-محوری پایدارسازی»(3-point-axis stabilization system) دوربین این اجازه را داد که بدون خراب کردن نمای بیننده تمامی فیلم از نمای اول‌شخص گرفته شود.

«درحالی‌که تدوین یک ابزار هنری بسیار قوی، مؤثر و منحصربه‌فرد در سینما محسوب می‌شود، درواقعیت مجازی کارایی ندارد. » درواقع هیچ‌چیز مشابهی مثل پرش جادویی از یک زاویه به زاویه دیگر در ریتم مناسب برای این نوع نمایش وجود ندارد، همچنین مثل سینما نمی‌توان کل توجه را به نقطه موردنظر جلب کرد.

Agent Emerson در 22 نوامبر در دسترس دارندگان هدست‌های واقعیت مجازی Oculus و HTC قرار خواهد گرفت. انتشار فیلم جوری برنامه‌ریزی‌شده که با تأخیر کمی برای واقعیت مجازی دستگاه پلی‌استیشن نیز در دسترس باشد. هنوز قیمتی برای حق امتیاز فیلم اعلام‌نشده است.

عوامل تولید Agent Emerson، Pete Blumel و Cathy Twigg(از کمپانی Rogue)، سرگی سلیانوو (از کمپانی فیلم CTB) و Ilya Rozhkov(از Serein) هستند. همچنین آهنگسازی فیلم توسط Tina Guo انجام‌شده که آهنگ‌سازی فیلم‌های Wonder Woman (2017)، Dunkirk(2017)، Lion King(2019) و Corey Wallace(آرتیک 2019) را در کارنامه خود دارد.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.