اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

با برنامه واقعیت افزوده IKEA خانه خود را دیزاین کنید

رنگ دیوارها را عوض کنید، مبلمان مورد نظر را انتخاب کنید و جایش را مشخص کنید و در آخر مدل دوبعدی و سه‌بعدی دیزاین خود را ذخیره کنید.

برنامه جدید واقعیت افزوده IKEA Studio به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که به‌صورت امتحانی اتاق موردنظر خود را با مبلمان IKEA شخصی‌سازی کنند. البته تا زمانی که از یکی از گوشی‌های مجهز به حسگر LiDAR استفاده کنید.

IKEA

در حالی که برنامه IKEA Place (این برنامه در سال ۲۰۱۷ و همراه با ARKit اپل منتشر شد) به شما اجازه قراردادن فقط یک وسیله در میان محیط واقعی را به شما می‌داد، برنامه IKEA Studio به شما اجازه مبلمان کردن کل اتاق را می‌دهد. این برنامه که توسط استودیو متعلق به IKEA با نام SPACE 10 و واقع در کپنهاگ توسعه داده شده است، انحصاری IOS بوده و با استفاده از حسگر LiDAR که در iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max تعبیه شده است، یک نقشه‌برداری سه‌بعدی از اتاق تهیه می‌کند. اگر بخواهیم به ساده‌ترین حالت بگوییم، این فناوری جدید قابلیت تشخیص سطح، اشیا و هندسه محیط دنیا واقعی را دارد که در آخر باعث به وجود آمدن یک تجربه واقعیت افزوده واقعی‌تر می‌شود.

IKEA Studio توانایی تشخیص دادن پنجره‌ها، درها و مبلمان موجود در اتاق را دارد. زمانی که برنامه یک شیء واقعی را تشخیص بدهد، بر روی آن یک جعبه سفید قرار می‌دهد تا کاربر بتواند با خیال راحت بر روی عوض‌کردن رنگ دیوار، قراردادن مبلمان جدید و دکورت کردن اتاق با لیست وسیعی از محصولات IKEA بکنید. شما می‌توانید وسایل را روی همدیگر هم قرار دهید، به عنوان مثال می‌توانید بعد از انتخاب یک لامپ آن را بر روی میزی که از قبل انتخاب کرده‌اید قرار دهید. حتی بعضی از اقلام قابل تعامل هستند.

IKEA

به ادعا سایت Wired، آقای تامی کمپبل، سرگروه طراحان دیجیتالی SPACE 10 گفته است:

با اینکه این برنامه در حال حاضر فقط برای تلفن‌های همراه توسعه داده شده است، اما ما به نحوه عملکرد این برنامه بر روی سخت‌افزارهای دیگر مانند عینک‌های هوشمند علاقه‌مند هستیم. پس ما طرح برنامه را طوری بچینیم که هم با تلفن‌های هوشمند و هم با سخت‌افزار‌های عینک مانند تطبیق‌پذیر باشد. ما همچنین از پردازشگر واقعیت جدید اپل استفاده کردیم که به ما این اجازه را می‌داد مدل‌ها را با جزئیاتی قرار بدهیم که در برنامه‌های واقعیت افزوده قبلی IKEA مشابه آن دیده نشده است.

همچنین SPACE 10 در حال آزمایش کردن پتانسیل WebAR است، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که بدون نصب نرم‌افزار و با استفاده از وب‌سایت رسمی IKEA از این قابلیت واقعیت افزوده استفاده ببرند.

IKEA

کمپبل در ادامه گفته است:

کروم، سافاری و موزیلا در حال آزمایش کردن بر روی وب‌سایت‌های واقعیت افزوده هستند. آیا این می‌تواند پلتفرم بعدی باشد؟ آیا می‌توانیم به‌جای توسعه یک برنامه IOS یا Android، یک تجربه وب پایه برای استودیو درست کنیم که همه بتوانند از آن استفاده کنند؟

کسایی که علاقه‌مند هستند و یک آیفون پرو یا پرو مکس در اختیار دارند، می‌توانند از این لینک برای نسخه بتا این برنامه ثبت‌نام کنند. اگر برای نسخه بتا انتخاب شوید، یک ایمیل از TestFlight دریافت می‌کنید که شامل دستورالعمل‌ها برای دسترسی به نسخه بتا است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.