اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

بایگانی FCC خبر از هدست جدید HTC می‌دهد

تصویر اصلی مقاله مربوط به طرح‌های هدست واقعیت مجازی Vive Proton است

قبل از اینکه هر محصول الکتریکی که انتشارات الکترومغناطیسی (امواج رادیویی) دارد برای فروش به عموم آماده شود، باید یک FCC Test Report را پشت سر بگذارند تا توسط FCC یک دستگاه بی‌خطر حساب شود. این انتشارات (یا امواج یا انرژی) می‌تواند از هر دستگاه الکتریکی که به وای‌فای، مادون‌قرمز یا هر سنسور دیگری که یک هدست واقعیت مجازی برای ردیابی استفاده می‌کند، ساطع شود.
یک FCC Test Report عمومی نشان می‌دهد که HTC، شرکت تولیدکننده پلتفرم Viveport و هدست‌های واقعیت مجازی Vive، سخت‌افزار جدیدی را برای آزمایش FCC ثبت کرده است. این‌طور که به نظر می‌رسد این سخت‌افزار یک هدست واقعیت مجازی جدید است که خط تولید سخت‌افزارهای غوطه‌وری این شرکت را گسترش می‌دهد.
در شماره گزارش FR073116-01AD این دستگاه با عنوان Headset و شماره مدل 2Q9R100 ثبت شده است. این دستگاه همچنین تحت برند Vive و اسم شرکت HTC ثبت شده.
FCCتمام سرنخ‌ها به یک هدست واقعیت مجازی اشاره دارد، اما اطلاعات زیادی برای بحث در مورد این سخت‌افزار در دسترس نیست.
چیزی که می‌دانیم این است، این سخت‌افزار حدود ۲ ماه پیش برای تست به FCC فرستاده شده است، حال به مرحله بعدی و قبل از تولید انبوه برای مصرف‌کنندگان رسیده است.
باتوجه‌به عکسی که برای Test Report استفاده شده است، به نظر می‌رسد این هدست نسل بعدی Vive Focus باشد. این هدست همچنین می‌تواند ورژن جدید سری Cosmos یا حتی Vive Proton باشد.
از زمانی که اولین هدست Vive در سال 2016 منتشر شد، HTC با ارائه دادن راه‌حل‌های مختلف برای واقعیت مجازی در خانه و استفاده‌های آموزشی-تمرینی، به‌عنوان یک رهبر در این صنعت باقی مانده است. از آن زمان این هدست شاهد چندین تکرار پیشرو بود که آن را به سری فعلی Cosmos رسانده است، یک هدست واقعیت مجازی با قابلیت تعویض صفحه جلویی که می‌تواند سطح عملکرد هدست را گسترش دهد.
FCCمتأسفانه، هدست HTC Cosmos انتشار متزلزل داشت زیراکه بعضی از کاربران گزارش دادن که روشنایی تأثیر سنگینی بر روی عملکرد ردیابی این دستگاه واقعیت مجازی دارد. من به‌شخصه تجربه بسیار خوبی از این هدست داشتم، و معتقدم این هدست واقعیت مجازی چه در گیمینگ، چه آموزشی یا تمرینی یک گزینه مناسب است.
اخیراً HTC با انتشار Vive XR Suite، تمرکز واقعیت مجازی خود را بر روی آموزش و تمرین گذاشته، این پلتفرم یک ابزار همکاری است که می‌توان از آن به‌عنوان «جوابی برای آینده فضای کاری مجازی» یادکرد. اما این بایگانی‌های FCC است که نشان می‌دهد این شرکت از تلاش در زمینه سخت‌افزاری دست برنداشته است.
هم‌اکنون همه در مورد جدیدترین هدست مستقل یعنی Oculus Quest 2 بحث می‌کنند. آیا این هدست جدید می‌تواند تلاش HTC برای مقابله کردن با Quest 2 باشد؟ یا این سخت‌افزار به‌طورکلی یک هدست جدید است که این صنعت را به‌کلی تغییر می‌دهد؟

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.