اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

اپلیکشن واقعیت افزوده طرفداری با 5G کامل شد

پشتیبانی و استفاده از 5G در استادیوم های بوندس‌لیگا

ورود 5G در صنعت ورزش هیجان زیادی به ارمغان آورده ، و خیلی ها باور دارند که نسل بعد اینترنت ؛ از نحوه تبلیغات تا جذب طرفدار را تغییر خواهد داد.

از اولین مثال های این اتفاق می توان به همکاری نوپا ( ۲ ساله ) بین اپراتور مخابراتی Vodafone (اینگلیسی) با اتحادیه فوتبال آلمان (DLF) اشاره کرد که قصد دارند از اینترنت 5G برای افزایش ظرفیت در بازی های سوپرکاپ آلمان و آمارگیری لحظه ای طرفدارانی ، که کاربر AR هستند ، استفاده کنند.

جدا از این مسائل ، 5G سرعت گیگابایتی ، ظرفیت بیشتر ، تاخیر (Ping) فوق‌العاده پایینی را ارائه می دهد. این باعث بهبود پوشش کاربران موبایل می شود و تحول بزرگی در اپیلکشن های AR و VR ایجاد می کند.

استادیومی از جنس 5G

Christian Seifert مدیر عامل سوپرکاپ آلمان (DLF) می گوید :

” ارزش تکنولوژی به اندازه امکاناتی که از آن پدیدار میشود ، است.

به عنوان یک رهبر نوآوری باور دارم که DLF به طور مداوم در حال استفاده از فن‌آوری های پیشرفته روز در صنعت ورزش و رسانه است تا امکانات بیشتری برای تماشاگران تو استادیوم و تماشگران در خانه به ارمغان بیاورد.

وی افزود : ما میخواهیم به اتصال 5G و بروز رسانی لحظه ای ، این امر را به ثمر برسانیم. ی زیر ساخت 5G قوی شرایط خوبی برای همکاران و باشگاه ها به وجود می آورد.

بازی های بوندس‌لیگا به طور میانگین پا ۴۳۰۰۰ تماشاگر را به استادیوم باز می کند که این تماشاگران به طور میانگین 500GB داده مصرف می کنند ( رقمی که طی 12 ماه گذشته %50 افزایش یافته است). طرافداران از تلفن های هوشمند خود برای چک کردن امتیازات ، پست کردن عکس یا فیلم در رسانه های اجتماعی و “به طور چشمگیری” دیدن همان بازی به صورت انلاین ، استفاده می کنند.

پوشش 5G در استادیوم به این معنی است که افراد بیشتری می توانند به طور همزمان از دستگاه های خود استفاده کنند (از جمله اپیلیکیشن AR Bundesliga).

در هر بازی بازی ، بوندس‌لیگا بیشتر از ۱۶۰۰ رویداد (match events) و ۶/۳ میلیون “نقاط موقعیت‌ یابی” (positioning points) را تجزیه و تحلیل می کند.

اطلاعات حاصل شده از این داده ها در برنامه AR قابل دیدن است. به طور مثال ؛ شما تو برنامه می تونید سرعت دویدن یک بازیکن را ببینند.

 

اهمیت اطلاعات

چنین پوششی با استفاده از 4G امکان پذیر نیست زیرا تأخیر بسیار زیاد است و اتصال به اینترنت (4G) در مناطق عمومی شلوغی مثل استادیوم خیلی سخت است. اما 5G طوری طراحی شده که به ما این امکان را بدهد که در اسرع وقت اطلاعات را ارسال یا دریافت کنیم.

اولین استادیومی که اینترنت 5G Vodafone وصل میشود ، استادیوم Volkswagen Arena است که میزبان بوندس‌لیگا در سال های 09-2008 بوده است. Vodafon ادعا دارد که ظرفیت %60 افزایش می یابد.

Hannes Ametsreiter ، مدیر عامل Vodafone گفت: “اطلاعات بازی در حال اهمیت پیدا کردن در بین طرافداران است.” وی افزود: “تا کنون ، شما می توانستید این اطلاعات را رد خانه و بهد از بازی ببینید . اما اکنون ما می توانیم این اطلاعات را به طور لحظه ای به تماشاگر برسانیم.”

تحقیقات نشان داده است که %91 اپراتور های موبایل قصد دارند که این ویژگی را در استادیوم پیاده کنند. برای مثال در غرب اروپا ، انگلیستان تلاش دارد که استادیوم Wembley را به اینترنت 5G مجهز کنند.

منبع forbes
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.