اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

اولین نگاه به نسخه میدانی HoloLens 2 ارتش آمریکا

باآنکه مایکروسافت با برآورده کردن خواسته‌ها ارتش از HoloLens 2 مشکلاتی را داشت، ولی توانست نهایتاً نسخه اصلاح‌شده این هدست را در اختیار ارتش ایالات‌متحده قرار دهد

هم اکنون عکس‌های جدیدی از نحوه استفاده ارتش ایالات‌متحده از هدست HoloLens 2 در تمرین‌های خود منتشرشده است.

انگیزه مسلح کردن یک هدست واقعیت افزوده از ایده قرار دادن دشمن‌های مجازی برای تمرین تاکتیک‌های نظامی، می‌آید. در سال 2018، مایکروسافت توانست با یک قرارداد ۴۸۸ میلیون دلاری درازای تجهیز کردن ارتش ایالات‌متحده با هدست واقعیت افزوده، Magic Leap را برای این پروژه کنار بزند. بعدازاینکه مایکروسافت در فوریه سال 2019 از HoloLens 2 رونمایی کرد، از نسخه اصلاح‌شده HoloLens 2 به‌عنوان یکی از اجزا سیستم یکپارچه واقعیت مجازی (IVAS) یادکرد و اولین آزمایش آن در Aprli سال 2019 (دو ماه بعد از رونمایی) ازنقطه‌نظر یک سرباز انجام داد.

HoloLens 2 in Action

از آن زمان، دومین آزمایش ارتش ایالات‌متحده در آخر 2019 انجام گرفت، و سومین آزمایش آن در تابستان امسال و چهارمین آزمایش در سال 2021 صورت خواهد گرفت. طی این آزمایش‌ها که با فواصل ماهانه انجام می‌شود مایکروسافت تیمی برای دریافت بازخورد‌های سربازان آماده می‌کند و طرف دیگر ارتش ایالات‌متحده تعداد افراد درگیر در این آزمایش‌ها را بیشتر می‌کند.

بعلاوه عکس‌های جدید منتشرشده، گزارشی از بخش نظامی مجله خبری تایمز (Marine Corps Times) جزییاتی از نحوه استفاده ارتش ایالات‌متحده از هدست HoloLens 2 در آینده، رونمایی کرده است.

HoloLens 2 in Action

این هدست در سیستم IVA با پیوستگی یک کیت تاکتیکی کار می‌کند که شامل تلفن هوشمند سامسونگ که سیستم‌عامل اندروید اجرا می‌کند، یک رادیو، و باتری که می‌تواند برای IVAS هشت ساعت عملکرد را فراهم سازد.

پیکربندی کنونی، شامل یک حس‌گر یدکی مانند حس‌گر حرارتی Flir، با وزن ۲.۵ پوند (۱.۱۳۳ کیلوگرم) می‌شود. ارتش ایالات‌متحده توقع دارد در اصلاحات بعدی وزن تمام این پیکربندی حداکثر ۲ پوند (۹۰۰ گرم) باشد، و طبق برنامه‌ریزی محصول نهایی برای Sep سال 2021 آماده‌شده باشد.

HoloLens 2 in Action

بعلاوه طی دو آزمایش انجام‌شده توسعه‌دهندگان رابط کاربری را تهیه‌کرده بودند، که سربازان آن را در ابتدا به‌هم‌ریخته در نظر گرفتند.

باآنکه تمرکز فعلی ارتش ایالات‌متحده بر روی استفاده از این هدست در تمرین‌ها است، ولی تصمیم دارد درنهایت آن را در شرایط واقعی و در میدان جنگ استفاده کند.

HoloLens 2 in Action

سرگرد Brad Winn افسر عملیاتی IVAS در پستی که بعد از آزمایش دوم منتشر شد، گفت:

زمانی که عباراتی مانند «آگاهی موقعیتی» به‌صورت مکرر تکرار می‌شود، فراموش کردن معنی واقعی آن عبارت راحت می‌شود. در این زمینه، یکی از مهم‌ترین توانایی‌های IVAS کمک در تشخیص هدف است، قابلیتی که به کاربر اجازه می‌دهد به‌سرعت هر چیز و هر شخص را شناسایی کند، این جمله بدین معنی است که سیستم باید توانایی تشخیص تفاوت بین یک تهدید و یک غیرنظامی را داشته باشد.

همان‌طور که مایکروسافت طبق قراردادش قول داده است، موظف است تمام بازخورد‌های سربازان را جمع کند و در نسخه نهایی بهبودسازی‌های مورد‌نیاز را (از سخت‌افزار سبک‌تر گرفته تا رابط کاربری ساده‌تر) انجام دهد.

منبع Next Reality
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.