اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

اولین فیلتر واقعیت افزوده نرم‌افزار تیک‌تاک که توسط LiDAR توسعه‌یافته در اختیار کاربران قرار گرفت

سال نو میلادی را با این افکت واقعیت افزوده طرح 2021 آغاز کنید.

سال نو میلادی را با این فیلتر واقعیت افزوده طرح 2021 که توسط لنز LiDAR عمل می‌کند، آغاز کنید.

نرم‌افزار شبکه اجتماعی تیک‌تاک این هفته اولین فیلتر واقعیت افزوده توسعه‌یافته توسط فناوری LiDAR خود را برای کاربران دارای دستگاه‌های تلفن همراه iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max منتشر کرد که لنزی فعل‌وانفعالی و زیبا برای شروع کردن سال 2021 میلادی است.

این فیلتر با تم سال 2021 که در حال حاضر برای تمامی دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده در اختیار است، لحظه شلیک توپ سال نو در میدان تایم نیویورک را به همراه لحظات شمارش معکوس برای سال نو را شبیه‌سازی می‌کند. لحظه‌ای که شمارش معکوس توپ طلایی این فیلتر به پایان می‌رسد، منفجر می‌شود و ناگهان چند بادکنک معلق به شکل “2021” ظاهر می‌شود و کاغذ رنگی‌های براق بر روی سر شما ریخته می‌شوند. به کمک قدرت فناوری LiDAR این کاغذهای رنگی بر روی زمین ریخته نمی‌شوند و با توجه به اشیاء واقعی حاضر درصحنه ازجمله خود شما، کاغذهای براق رنگی بر روی وسایل ریخته می‌شوند و فرود می‌آیند.

تیک تاک

در ویدیویی که توسط خود کمپانی TikTok برای این فیلتر منتشرشده است مشاهده می‌شود که کاربر در لحظه منفجرشدن توپ سال نو سراپایش از کاغذهای رنگی پوشیده می‌شود. و در لحظه‌ای که کاربر دست‌هایش را پایین میاورد و شروع به خارج شدن از صحنه می‌کند کاغذهای رنگی رو لباس‌های او نیز شروع به واکنش دادن کرده و بر روی زمین می‌ریزند. مشاهده می‌شود که بسیاری از این کاغذهای رنگی نیز به‌طور واقعی بر روی مبل و زمین پراکنده‌شده‌اند. قطعاً این سؤال برایتان پیش می‌آید که، این مقدار از عمق ادراک چگونه خلق‌شده است؟

با ساطع کردن نوع مشخصی از نور یک لیزر خاص توسط دوربین‌های مخصوص، فنّاوری LiDAR قادر به این است که با توجه به زمانی که طول می‌کشد تا نور لیزر تابیده‌شده به جسم برخورد کند و بازتاب شود میزان فاصله تا اجسام را اندازه‌گیری کند. نتیجه این فناوری فعل‌وانفعال با اجسام فیزیکی جلوه‌های بصری واقعیت افزوده واقعی‌تری است.

حساب‌رسمی نرم‌افزار تیک‌تاک در صفحه توییتر خود با انتشار ویدیویی اذعان کرد که:

به مناسبت آغاز سال 2021 میلادی ما اولین فیلتر واقعیت افزوده خود را که با فنّاوری LiDAR توسعه‌یافته است را برای گوشی‌های همراه iPhone 12 Pro منتشر کرده‌ایم که به کاربران این امکان را می‌دهد تا افکت‌هایی بسازند که با محیط فیزیکی اطراف شما نیز فعل‌وانفعال داشته باشد و درواقع دنیای فیزیکی و دیجیتال را به یکدیگر متصل می‌کند. ما بسیار هیجان‌زده‌ایم تا در سال نو بیشتر از این فیلترهای خلاقانه منتشر کنیم!

تصویر 2

همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد لنز واقعیت افزوده LiDAR تیک‌تاک برای کاربران دارای گوشی‌های iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max در دسترس است. طبق گزارشی که توسط خبرگزاری Techcrunch منتشرشده است انتظار می‌رود تا نرم‌افزار تیک‌تاک در سال جدید فیلترهای واقعیت افزوده بیشتری را به کمک فناوری LiDAR منتشر کند.

شبکه اجتماعی مشابه یعنی Snapchat نیز مدتی است که در تولید لنزهای واقعیت افزوده خود  در حال به‌کارگیری فناوری LiDAR است.

در مراسم رسمی رونمایی، Eitan Pilipski از رؤسای برنامه اسنپ چت اعلام کرد:

اضافه شدن فناوری اسکنر LiDAR به دستگاه‌های تلفن همراه iPhone 12 Pro سطح جدیدی از خلاقیت را برای فناوری واقعیت افزوده فراهم کرده است. ما هیجان‌زده‌ایم که با کمپانی اپل برای اضافه کردن این فناوری پیچیده به بخش تولید لنزهایمان همکاری کنیم.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.