اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

اندروید ۱۱ از The Daydream پشتیبانی نخواهد کرد

طی سال گذشته گوگل مغایرت خود را با واقعیت مجازی به‌صورت آرامی کم کرده است. در سال 2019 این شرکت خبر متوقف شدن فروش هدست‌های موبایلی Daydream را اعلام کرد. و حالا به‌صورت رسمی تأیید کرده است که اندروید ۱۱ و نسخه‌های بعدازآن، از پلتفرم The Daydream پشتیبانی نخواهند کرد.
Daydreamاگر شما صاحب یک هدست Daydream هستید و هنوز می‌خواهید از آن استفاده کنید، بهتر است گوشی همراه خود را به‌روزرسانی نکنید زیرا که گوگل در یک پست صفحه پشتیبانی اعلام کرده است:

برنامه The Daydream VR دیگر توسط گوگل پشتیبانی نمی‌شود و احتمالاً بر روی دستگاه‌هایی که اندروید ۱۱ و نسخه‌های بعدازآن هستند، به‌درستی کار نکند. ممکن است خیلی از برنامه‌های third-party این پلتفرم به‌عنوان برنامه‌های مستقل در گوگل پلی در دسترس باشد.

پلتفرم The Daydream در سال 2016 به همراه رقیب خود که Gear VR است، منتشر شد و در آن زمان واقعیت مجازی موبایل یک ایده عالی به نظر می‌رسید. اما حتی با طراحی دوباره این هدست در سال 2017 و انتشار هدست Lenovo Mirage Solo، بازهم این پلتفرم توجه زیادی به خود جلب نکرد.
زمانی که هدست‌های واقعیت مجازی مستقل به همراه دوربین‌های ردیاب و کنترلر‌های 6DoF خود از راه رسیدند، مرگ واقعیت مجازی گوشی‌های هوشمند با چشم غیر مجهز هم مشهود بود. هم‌زمان با توقف تولید Daydream View، تلفن Pixel 4 هم رونمایی شد و مشخص شد این‌که از این پلتفرم پشتیبانی نمی‌کند. 2019 سالی بود که Google Spotlight Stories که تجربه‌های غوطه‌وری مانند Age of Sail را تولید کرده است، هم بعد از شش سال کار تعطیل شد.
Daydreamبااین‌حال گوگل علاقه خود به واقعیت مجازی را کاملاً از دست نداده است. برنامه‌هایی مانند Tilt Brush و Google Earth VR هنوز توسط این هیولای فناوری پشتیبانی می‌شود، همین‌طور استودیو Owlchemy Labs که Job Simulator و Vacation Simulator تولید کرده است جزو دارایی‌های این شرکت است.
از طرف دیگر واقعیت افزوده یکی از اولویت‌های اصلی این شرکت است. ویژگی واقعیت افزوده Live View سال پیش به گوگل مپ اضافه شد و گوگل از انتشار به‌روزرسانی برای این پلتفرم دست نکشیده است.
برای باخبر شدن از اخبار آینده واقعیت مجازی و واقعیت افزوده گوگل با سایت XRMag همراه باشید.

منبع VR Focus

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.