اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

افزونه سه‌بعدی Portable Farms

با این پوشش تعاملی سه‌بعدی در فضای واقعیت مجازی وقت‌کشی کنید.

چند بار برایتان پیش‌آمده که در لابی بازی واقعیت مجازی موردعلاقه‌تان صبورانه منتظر دیگر دوستان خود باشید؟ یا چند بار برایتان پیش‌آمده که در صفحه بارگذاری طولانی یک بازی بخواهید وقت خود را به بطالت بگذرانید؟ این بازی دقیقاً مناسب همین‌گونه لحظات است و استودیو Bar Shift Games آن را با نام Portable Farms طراحی کرده که یک بازی سه‌بعدی ایدئال ساده اما جذاب است و به شما این امکان را می‌دهد تا محصولات کشاورزی مجازی را حرس کنید و یک مزرعه دیجیتال را درحالی‌که بازی موردعلاقه‌تان را می‌کنید رشد دهید.

نکته قابل‌توجهی که این بازی را به‌نوعی متمایز می‌کند این است که می‌توان این بازی را در قالب یک پوشش SteamVR بر روی دیگر عناوین بازی‌های موجود در پلتفرم‌های واقعیت مجازی اجرا کرد. بعد از دانلود کردن و نصب افزونه این بازی، شما می‌توانید به هرکدام از بازی‌های SteamVR که می‌خواهید بروید و با یک حرکت خاص دست یک پورتال دوبعدی ایجاد کنید. در داخل این بازی، شما شاهد یک تجربه کامل کشاورزی مینیاتوری سه‌بعدی با تغییرات ماهانه فصلی، طیف وسیعی از محصولات کشاورزی مجازی، و یک فروشگاه کاملاً مجهز برای خرید ابزار و وسایل لازم خود خواهید بود.

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردم، بازی Portable Farm یک تجربه کشاورزی ایدئال است. شما محصولات موردنظر خود را می‌کارید، به آن‌ها آب می‌دهید و دیگر کنار می‌کشید تا طبیعت نقش خود را ایفا کند. سپس شما می‌توانید بازی را ترک کنید و آزادانه در فضای واقعیت مجازی خود بچرخید تا این‌که دوباره به بازی برگردید و پیشرفت پروسه کشاورزی خود را شاهد باشید. درحالی‌که این بازی در ذات خود بازی ساده‌ای به شمار می‌رود، اما نمونه کامل و بارزی از “تجربه‌های همراه” منحصربه‌فرد است که توسط سیستم پوششی SteamVR یعنیSteamVR Overlay امکان‌پذیر شده است.

Portable Farms

این شما و این هم لیست کاملی از ویژگی‌های اصلی بازی Portable Farms که توسط کمپانی Bar Shift Games ارائه ‌شده است:

  • تنظیم دقیق پورتال در هر مکانی که بخواهید و همچنین تغییر مکان و تغییر اندازه آن‌ها برای راحتی بیشتر بازیکن
  • ارتباط و تعامل ساده با تمامی عناصر بازی با استفاده از یک دکمه قابل تنظیم
  • ارتقاهایی که کشاورزی کردن شمارا ساده‌تر و پربازده‌تر می‌کند
  • عناصر دکوراسیون که به شما این امکان را می‌دهد تا مزرعه خود را هر طور که دوست دارید تزئین کنید
  • تغییر فصول و همین‌طور محیط جوی فضای بازی در ابتدای هرماه
  • محصولات فصلی که گزینه‌های زیادی را برای کاشتن در هر فصل فراهم می‌کنند
  • رشد منفعل محصولات که این امکان را فراهم می‌کند که حتی درزمانی که بازیکن در بازی حضور ندارد رشد کنند
  • کود دهی به زمین خود یا کاشت مقداری شبدر که به رشد سریع‌تر محصولات شما و همین‌طور خشک نشدن سریع خاکتان کمک می‌کند
  • استفاده از یک حرکت منحصربه‌فرد دست برای باز و بسته کردن پورتال مزرعه که این بازی را وارد هر بازی واقعیت مجازی دیگری می‌کند و به کاربران این اطمینان خاطر را می‌دهد تا دیگر نگران تداخل کنترل‌ها با بازی اصلی خود نباشند

Portable Farms

طبق گفته توسعه‌دهندگان  بازی Portable Farms به دلیل اجرای هم‌زمان با دیگر بازی‌های پلتفرم واقعیت مجازی توسط پردازنده مرکزی خود رایانه شخصیتان با اولویت متوسط یا پایین شناخته شود. درنتیجه استودیو Bar Shift Games یک نسخه رایگان و پیشنهادی خود را از این بازی ارائه کرده تا بازیکنان قبل از خرید بازی آن را امتحان کنند.

طبق پیام ویات بویل (Wyatt Boyle) از طرف کمپانی Bar Shift Games به خبرگزاری VRScout: “من اهمیت این مسئله را درک می‌کنم که این مسئله حیاتی است که ما نسخه‌ای رایگان و ابتدایی از بازی را ارائه کنیم تا بازیکنان قبل از خرید و پرداخت هزینه‌ای برای این بازی از همخوانی بازی با پلتفرم مورداستفاده‌شان اطمینان لازم را حاصل کنند.”

کسانی که از نسخه‌ آزمایشی این بازی لذت برده‌اند می‌توانند نسخه کامل آن را باقیمت 4.99 دلار (در حال حاضر با 20 درصد تخفیف به 3.99 دلار کاهش‌یافته) از طریق سرویس فروشگاه Steam تهیه کنند.

منبع VRScout

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.