اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

ارتش ایالات متحده قصد دارد سگ‌ها را به هدست واقعیت افزوده مجهز کند

رساندن دستور با واقعیت افزوده به مربی‌ها اجازه می‌دهد در زمان مبارزه خارج از دید طرف مقابل باشند

چند روز پیش U.S Army Reasearch Laboratory خبری از پروژه جدید خود منتشر کرد که می‌تواند نحوه رساندن سگ‌ها (معروف به war dogs) را به محل درگیری تغییر دهد.
این سگ‌های تربیت شده در تمام زیرشاخه‌های ارتش ایالات متحده حضور دارند، از این سگ‌ها برای حمله، تشخیص مواد منفجره، گشت‌زنی، نجات و ردیابی استفاده می‌شود. بعضی اوقات، نیاز است که مربی برای رساندن دستور به سگ از حالات دست و لیزر استفاده کند. برای پیاده کردن این روش‌ها نیاز است که مربی انسان در صحنه درگیری حاضر باشد که او را در شرایط خطرناکی قرار می‌دهد.
Command Sight که در شهر سیاتل واقع شده است، یک شرکت ارتباطات انسان با حیوان‌ها است، به نظر می‌رسد این شرکت در حال مدرن‌سازی این روش‌ها برای استفاده در واقعیت افزوده و K9های آموزش دیده است. هر کدام از این سگ‌ها به صورت سه‌بعدی اسکن می‌شوند تا هدست واقعیت افزوده مخصوص آن‌ها تولید شود. این هدست برای سگ نشانه‌های بصری قرار می‌دهد، و با انتقال تصویر به مربی اجازه می‌دهد از محلی امن دستورات لازم را به سگ برساند.
واقعیت افزوده برای سگ های نظامیطبق مقاله Army.Mil یکی از دانشمندان ارشد دفتر تحقیقات ارتش (ARO)، استفان لی می‌گوید:

واقعیت افزوده برای حیوانات خیلی متفاوت‌تر از انسان‌ها عمل می‌کند. واقعیت افزوده برای سگ‌ها دستورات و نشانه‌هایی را لیست می‌کند و مانند واقعیت افزوده برای انسان‌ها، قابل تعامل نخواهد بود. این فناوری جدید ابزار حیاتی را فراهم می‌کند که به ارتش اجازه ارتباط بهتر با سگ‌هایشان می‌دهد.

مؤسس Command Sight، دکتر ای.جی پپر اضافه کرد:

ما هنوز در شروع تحقیقات و بررسی نحوه تطبیق این فناوری با سگ‌ها هستیم، اما تحقیقات اولیه به شدت امیدوارکننده هستند. تحقیقات تا به امروز بر روی یک سگ روتوایلر به اسم ماتر انجام شده است. توانایی او در تعمیم‌دادن تمرینات واقعیت افزوده با دیگر تمرین‌ها، فوق‌العاده است. ما هنوز راه زیادی تا علم پایه و بررسی دیدگاه توسعه‌دهنده داریم، بعد از آن پروژه آماده‌ی پیاده‌سازی بر روی سگ‌ها می‌شود.

این پروژه که توسط دفتر تحقیقات ارتش (ARO) اداره و توسط برنامهSmall Business Innovation Research (SBIR) پشتیبانی مالی می‌شود، به گفته Command Sight در مراحل اولیه قرار دارد. گروه تحقیقاتی به تازگی فاز اول SBIR را گذرانده‌اند و برای فاز دوم که توسط دفتر فناوری واکنش سریع وزارت دفاع تأمین مالی می‌شود، تأیید شده‌اند. این سرمایه اضافه در توسعه نمونه‌های اولیه هدست واقعیت افزوده برای سگ‌های نیروی ویژه دریایی (Navy Special Forces) به کار گرفته می‌شود.
باتوجه‌به مقاله Army.Mil، این پروژه طی دو سال آینده به توسعه «یک محصول بی‌سیم در سطح تولید» اختصاص داده می‌شود.

منبع VRScout
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.