اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

احتمال رونمایی Lenovo از عینک واقعیت افزوده جدید خود

تصاویر لو رفته از عینک واقعیت افزوده که احتمالاً توسط Lenovo و در مراسم CES 2021 رونمایی می‌شود

مقداری تصویر تأیید نشده از عینک واقعیت افزوده Lenovo که تا قبل از این دیده نشده بودند، منتشر شده است.

این تصاویر که توسط اکانت توییتری WalkingCat منتشر شده است، از عینک جدید برند Lenovo ThinkReality رونمایی می‌کند که بخش مختص به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این شرکت است.

اعتبار این عکس‌ها هنوز بررسی نشده است، در نتیجه معلوم نیست که آن‌ها یک تقلبی، نمونه‌های اولیه و یا محصول آماده هستند. WalkingCat چیز مشخص دیگری در مورد این عینک واقعیت افزوده شرح نداده است، بااین‌حال می‌توان چند جزئیات چشمگیر را فقط باتوجه‌به این تصاویر حدس زد.

به نظر می‌رسد این عینک واقعیت افزوده سیمی باشد و بخش اتصال آن در سمت چپ عینک قرار داشته باشد، در نتیجه احتمال می‌رود این عینک مانند Magic Leap 1 به یک رایانه اختصاصی مجهز باشد. با نظر داشتن این موضوع که برند Lenovo ThinkReality یک سری شرکتی است، می‌توان گفت که این عینک به یک رایانه اختصاصی جیبی یا حتی یک رایانه قابل‌حمل (شرکت Lenovo به تولید لپ‌تاپ معروف است) متصل می‌شود.

اپتیک‌های نزدیک چشم (near-eye) پشت فریم عینک قرار گرفته‌اند. ازروی تصاویر موجود نمی‌توان تشخیص داد که آیا این عینک مانند Microsoft Hololens 2 از روش موج‌بر (waveguides) یا مانند Nreal Light از روش حمام پرنده (birdbath optics) استفاده می‌کند. نبود عدسی‌های سنگین احتمال استفاده از اپتیک موج‌بر (که تولیدشان سخت‌تر و هزینه‌برتر است اما در عوض نوردهی بهتری دارند) را کمتر می‌کند.

Lenovo

در نمای روبه‌رو می‌توان سنسورهای این عینک را به‌خوبی شناسایی کرد. به نظر می‌رسد این عینک شامل سه سنسور اصلی (دو سنسور در طرفین عینک و یک سنسور بر روی پل عینک) است. به نظر دو سنسور دیگر در پشت عدسی‌های خارجی قرار دارد، اما عکس در آن محل‌ها مقداری نامشخص است.

ازروی کلوزآپ سنسور راست می‌توان حدس زد که نقش بومی‌سازی و نقشه‌برداری هم‌زمان (SLAM) را به عهده دارد.

Lenovo

به نظر می‌رسد در بالا عینک دو دکمه تنظیم صدا و یک دکمه برجسته شده در میان آن‌ها قرار دارد. شما می‌توانید بالشتک‌های بینی بزرگی را هم مشاهده کنید که احتمالاً برای ایجاد فاصله مناسب میان صورت و عینک است.

Lenovo

کاربر WalkingCat یک منبع موثق طی چندین سال گذشته بوده است. این کاربر عکس‌های Oculus Quest 2، HP Reverb G2 و Hololens 2 را قبل انتشار نهایی آن‌ها منتشر کرده بود.

این دستگاه همچنین بسیار شبیه عینک واقعیت افزوده Lenovo است که در کنفرانس Lenovon Tech World واقع در پکن که پاییز سال پیش برگزار شد، رونمایی شد. ازآنجایی‌که آن دستگاه‌ها هنوز منتشر نشده‌اند، احتمال می‌رود این تصاویر آخرین ویرایش عینک واقعیت افزوده جدید Lenovo باشد که جایگزین هدست A6 می‌شود که یکی از رقبای اصلی Hololens 2 است.

از آن جایی که نمایشگاه CES 2021 به‌زودی برگزار می‌شود (البته به‌صورت مجازی)، احتمال می‌رود که Lenovo از این دستگاه در ۱۷ الی ۲۰ دی رونمایی کند.

منبع RoadToVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.