اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

آیا هدست Odyssey جدید در راه است؟

سامسونگ از طرح‌های احتمالی هدست Odyssey جدید خود رونمایی کرد

این ثبت اختراع که توسط سایت 91Mobiles منتشرشده بیشتر ثبت اختراع ظاهری است تا یک ثبت اختراع ابزاری، پس ما فقط می‌توانیم اطلاعاتی از طرح‌های منتشرشده خارج کنیم.

این هدست بانام Odyssey یکی از برند‌های سامسونگ برای کامپیوترهای شخصی است. Odyssey اول در سال 2017 منتشر شد و نسخه جانشین آن با اسم Odyssey و با همان قیمت(زمان انتشار $500 دلار بودند اما الآن هردوی آن‌ها باقیمت $299.99(تقریباً 4 میلیون تومان) به فروش می‌رسند) در سال 2018 منتشر شد. هردوی این هدست‌ها از سیستم تنظیم فاصله بین لنز‌ها، هدفون بر روی خود هدست و نمایشگر OLED استفاده‌شده Oculus Quest و HTC Vive Pro استفاده می‌کنند.

این دو هدست با پلتفرم Windows Mixed Reality(WMR) و سیستم ردیاب مایکروسافت کار می‌کند. اما WMR از SteamVR پشتیبانی می‌کند پس درنتیجه می‌توانید با این هدست‌ها از این پلتفرم هم استفاده کنید.

تقویت سیستم ردیابی، و طراحی جذاب جدید

این ثبت اختراع شامل طرح‌هایی مشابه با عکس‌های رنگی که سامسونگ منتشر کرده، است. این عکس‌ها شامل دو بخش برجسته نیمه شفاف، و نیمکره‌ای است که در دو طرف بخش جلویی هدست قرار دارند. دریکی از این عکس‌ها این برجستگی‌ها قرمز و در دیگری آبی هستند.

بر اساس بعضی شایعات (که توسط 91Moblies مطرح‌شده است) دارای چند حفره برای دوربین‌های ردیاب است، اما با توجه به طرح‌ها و عکس‌ها منتشرشده این حفره‌ها به روی سطح‌های برجسته قابل‌مشاهده نیست.

در عکس‌ها فضای استاندارد برای مکان‌های دوربین‌های ردیاب و همچنین دو دوربین جدید در طرفین، در نظر گرفته‌شده است. این دو دوربین جدید اجازه می‌دهد (که مثل هدست Oculus Rift S فیس‌بوک) کنترل هدست در طرفین هم قابل‌ردیابی باشد. به نظر می‌آید که این دوربین‌ها در پشت بخش برجسته نیمه شفاف باشد، امکان دارد که در مکان‌هایی که دوربین وجود دارد ماده شفاف باشد و یا شاید در فقط در تابش نور مخصوصی دیده شوند.(مثل Privacy glassهای تلفن‌های همراه)

بر اساس این طرح‌ها بندهای سنتی که معمولاً استفاده می‌شود با یک طرح ترکیبی جایگزین شده‌اند که مانند Oculus Rift یک تیکه خالی در قسمت جلویی آن وجود دارد. این یک روش جالب برای راحت‌تری بیشتر است که ما برای امتحان آن کنجکاو هستیم.

به نظر نمی‌آید این هدست یک هدست مستقل (Standalone(هدست‌ای که نیاز به دستگاه دوم ندارد)) باشد، این طرح‌ها شامل یک دکمه برای تنظیم فاصله میان لنز‌ها و دو دکمه برای تغییر شدت صدا (مثل Odyssey‌هایی که نیاز به رایانه داشتن) است، اما دکمه دیگری برای روشن کردن یا LED مثل چیزی که از یک دستگاه بی‌سیم انتظار دارید، ندارد. به دلایل مقاومتی، یک هدست یکپارچه انتخاب معمولی به‌عنوان هدست مستقل نیست و اینکه به نظر نمی‌آید این هدست دارای جک ۳.۵‌م.م (مثل ورودی AUX) باشد.

آیا این طرح یک محصول نهایی است؟

این طرح‌ها مربوط به بیشتر از یک سال پیش (3Jan2019(۱۳دی۹۷)) است. که این می‌تواند به این معنی باشد که این محصول در یک پروسه توسعه بلند‌مدت باشد. و یا اینکه به این معنی است این طرح هیچ‌وقت نهایی نشده است و سامسونگ قبل رسیدن این طرح به چرخه تولید اولیه جلوی آن را گرفته است.

شرکت‌ها معمولاً طرح‌هایی را که به مرحله تولید نرسیده است را ثبت می‌کنند. اما در این مورد خاص، سامسونگ یک شرکت سخت‌افزاری باتجربه و دارای چرخه سریع انتشار است که Odyssey+ را یک سال بعد از نسخه اصلی آن منتشر کرد و در حال حاضر بیشتر از یک سال از انتشار Odyssey می‌گذرد.

اگر این طرح به تولید برسد می‌تواند یک رقیب سر‌سخت برای Oculus Rift S باشد. زیرا این هدست نسبت به هدست‌های دیگر WMR دوربین‌های بیشتری دارد(Rift S پنج دوربین دارد).

نظر شما چیست آیا این هدست به مرحله تولید می‌رسد؟

منبع UploadVR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.