اخبار و نقد بازی و نرم‌افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بررسی هدست های واقعیت مجازی oculus , htc vive , valve index , PSVR

آماده‌ی ورود Nintendo به دنیای AR باشید

احتمالاً در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد محصول AR شرکت نینتندو یا بر روی دستگاه‌های Switch دستی خود یا بر روی تلفن‌های همراه خواهیم بود.

در مصاحبه اخیر مجله Nikkei (که توسط سایت TweakTown پوشش داده‌شده است) رئیس شرکت نینتندو آقای Shuntaro Furkawa گفت که:

گروه توسعه‌دهنده سخت‌افزاری ما، هرگونه فناوری جدید را ارزیابی می‌کند و نظر خود را با توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری به اشتراک می‌گذارند. اگر به این نتیجه برسند که فناوری مورد‌نظر می‌تواند برای اهداف بازی‌سازی به استفاده گرفته شود، آن را در دستور‌کار قرار می‌دهند. و این اصلی است که با حرکت رو به جلوی ما، تغییر نخواهد کرد.

او همچنین اضافه کرد: به‌عنوان‌مثال فناوری AR یکی از آن جنبه‌های فناوری است که به آن علاقه‌مند هستیم. ما در حال حاضر در تحقیق هستیم که در چه راه مورد‌توجه‌ای می‌توان آن را به کار بگیریم.

نینتندو درگذشته از فناوری AR استفاده کرده است. این شرکت با یکی از کنسول‌های دستی خود به نام 3DS، دسته‌ای کارت منتشر کرد که شامل چند مینی‌گیم و آواتار مجازی تعدادی از شخصیت‌های شاخص شرکت بود. البته که فناوری AR  در حال حاضر نسبت به آن زمان(2011) خیلی پیشرفت کرده است.

همچنین بازی Pokemon GO نیز یکی از محصولات این شرکت محسوب می‌شود(به‌عنوان منتشرکننده)، و یکی از محصولات AR محبوب این چند سال محسوب می‌شود بااینکه سازنده اصلی این بازی شرکت Niantic است.

هر چیز که نینتندو بر روی آن کار می‌کند، امیدواریم که از محصول اخیر VR خود موفق‌تر باشد. بسته Switch’s Labo VR تجربه IDY (Do It Yourself(پازل‌های آثار باستانی که از قبل آمده بودند و آن‌ها را سر هم می‌کردید، پازل DIY حساب می‌شدند)) مفرحی را به اشتراک می‌گذارد، اما افزونه‌های VR بازی‌های Super Smash Bros Ultimate و Legend of Zelda: Breath of the Wild در آخر خوب از کار در نیامد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما این محصول می‌تواند رکورد Pokemon Go را بشکند؟

منبع UploadVR

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.